• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од bngj45

 1. B

  eBay купување - ОПШТО - се што е поврзано со Ebay

  На 23 Август нарачав од ebay powerbank и сеуште не е стигнат а ни селерот не враќа 2пати му пишав.Па сакам да прашам ако не дојде до 23 Октомври (пишува до тогаш најкасно треба да пристигне) дали може парите да ми се вратат како на ali express што има dispute дали има и на ebay вакво нешто?
 2. B

  Huawei паметни телефони - генерална дискусија

  Што мислите за P10 Lite се мислам дали да го купам и дали само во Mobelix и Anhoch ги има со 4GB RAM или секаде?
 3. B

  Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

  Добар ли е овој Power Bank на Xiaomi дали да го нарачам? Original 20000mAh Xiaomi Power Bank External Battery Portable Charger Dual USB | eBay
 4. B

  Помош за мобилни - прашања - совети -генерална - дискусија

  Овој од 10000mah би можело да го полни S5-кава 3.5 пати?
 5. B

  Помош за мобилни - прашања - совети -генерална - дискусија

  Што има разлика од овие 2 или истиот е само едниот на попуст е? Original Xiaomi Ultra-thin 10000mAh Mobile Power Bank 2 -$15.99 Online Shopping| GearBest.com Original 10000mAh Xiaomi Mi Power Bank 2 Quick Charge External Battery Supports 18W Fast Charging For Android IOS Mobile Phones-in Power...
 6. B

  Помош за мобилни - прашања - совети -генерална - дискусија

  Што пари и од кај го купи?
 7. B

  Помош за мобилни - прашања - совети -генерална - дискусија

  Што мислите за овие Power bank кој е подобар или предложете некој друг од интернет да порачам? External Power Bank Portable Backup Battery Charger Original 10000mAh USB Battery Mobile Power with LED Indicator For smartphone-in Power Bank from Cellphones & Telecommunications on Aliexpress.com |...
 8. B

  Samsung паметни телефони - генерална дискусија

  S7 па до 400евра ама ќе купувам за месец-два
 9. B

  Samsung паметни телефони - генерална дискусија

  Се исплати ли S7 да купам половен или нов е подобро ?А и која мобилара е најдобра според вас за да купам S7?
 10. B

  Samsung паметни телефони - генерална дискусија

  Дали има некоја разлика од S7 G930F и G930FD дали на дуал има некоја разлика пр. мемориската да е на на втората картичка?
 11. B

  Помош за мобилни - прашања - совети -генерална - дискусија

  За во Америка ми е овој таму сум сега.И таму ли има даноци или не?
 12. B

  Помош за мобилни - прашања - совети -генерална - дискусија

  Овие добри се? Samsung Galaxy S7 (Unlocked) For Sale - $402 on Swappa (JUQ411) https://swappa.com/listing/EHD133/view
 13. B

  Помош за мобилни - прашања - совети -генерална - дискусија

  Сепак сакам Samsung Galaxy S7 и ако купам има ли нешто гаранција на амазон ако се нови ?Линк да пратите ако можете да биде Европска верзија.
 14. B

  Помош за мобилни - прашања - совети -генерална - дискусија

  Некој страни кажете за онлајн половен или нов телефон да купам во Америка? И преложете ми некој до 300$
На врв Дно