1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

blackelf's Recent Activity

 1. blackelf одговори на темата Која Denuvo игра чекате да биде кракната?.

  После 4 дена извадија... Кога видов на crackwatch.com дека ја кракнале одма ја пуштив да се симне.

  14 Септември 2019 во 18:39
 2. На blackelf му/ѝ се допаѓа мислењето на mihovkris во темата Која Denuvo игра чекате да биде кракната?.

  Имаше заебана инсталација таа на piratebay. Таа на замунда беше next next install.

  14 Септември 2019 во 18:38
 3. blackelf одговори на темата Која Denuvo игра чекате да биде кракната?.

  Кога ја кракнаа немаше FitGirl..

  14 Септември 2019 во 17:15
 4. blackelf одговори на темата Која Denuvo игра чекате да биде кракната?.

  Јас ја инсталирав. Посложена инсталација од FH3 има.

  14 Септември 2019 во 14:42
 5. На blackelf му/ѝ се допаѓа мислењето на StalkeR во темата A1 (поранешно VIP).

  Некој да знае кога ке имаат вие роденден? Чекам за телефон....[emoji16] Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk

  11 Септември 2019 во 22:18
 6. На blackelf му/ѝ се допаѓа мислењето на gremlin во темата Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија.

  gsmarena не се репер за точни информации и они како нас шпекулираат со тоа што ќе најдат по спецификации и не ретко и грешат. Инаку...

  11 Септември 2019 во 11:26
 7. blackelf одговори на темата Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија.

  смешно

  11 Септември 2019 во 11:25
 8. blackelf одговори на темата Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија.

  Не е прв пат на GSMArena да има вакви информации. Уредите имаат ИСТ дисплеј и стојам позади тоа. На други страни пишува Super AMOLED и...

  11 Септември 2019 во 10:52
 9. На blackelf му/ѝ се допаѓа мислењето на StalkeR во темата Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија.

  Гсмарена вика дека про-то има S Amoled... [IMG] Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk

  11 Септември 2019 во 10:38
 10. На blackelf му/ѝ се допаѓа мислењето на psyside во темата Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија.

  Сензорот и 730 both of them.

  11 Септември 2019 во 10:38
 11. blackelf одговори на темата Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија.

  Тоа е пошто SD730 не подржува 4k60fps. Останатите спецификации на сензорите се исти.

  11 Септември 2019 во 10:13
 12. На blackelf му/ѝ се допаѓа мислењето на Happy во темата Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија.

  Едниот може да снима 4к60fps другиот 4К30fps maximum. Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација

  11 Септември 2019 во 10:12
 13. blackelf одговори на темата Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија.

  Имаат исти дисплеј.

  11 Септември 2019 во 10:08
 14. blackelf одговори на темата Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија.

  Мислам дека има недоразбирање. Јас зборував за Mi 9T. За Mi 9T веќе има кастом РОМови. Затоа steer-away од МедиаТек.

  10 Септември 2019 во 10:36
 15. blackelf одговори на темата Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија.

  По телефон пред една недела ми рекоа за 4 дена. Фејс/Инста ми рекоа не знаат. Ги имам заследено на инста со нотификации во случај да го...

  10 Септември 2019 во 09:49