• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Birowsky

 1. Birowsky

  Каде може да се најде HDMI 2.1 кабел?

  Фала ти Ивица. Заборавив да наведам, ми треба 5м должина.
 2. Birowsky

  Каде може да се најде HDMI 2.1 кабел?

  Се што најдов е 1.4 Можеби знете некој маалски нинџа што добавува понови гајтани. Фала ви.
 3. Birowsky

  Најдобар одговор Сакав да ставам оглас за работа

  Фаталити, ам шон ќутиш море брат. Пази, да ја имав таја привилегија :} да го стам огласов, ќе имав нели, опис за то какви способности очекувам од кандидатот, ама исто така ќе наведев како доколку осетев потенцијал кај него (базирано на нешо претходно шо изработил) дека ќе го инвестирав своето...
 4. Birowsky

  Најдобар одговор Сакав да ставам оглас за работа

  Салеск, ммммммммммморници пер, ммморници.. Гокица, прв потенцијално конструктивен муабет: сакаш шефот твој да се тртит пред други? Или сакаш да си сигурен дека ќе застанит зад твојте интереси? Свесен си како програмери трпет зш имет шефој со гумени кичми? Фаталити, издржи брат! 2ца против 5...
 5. Birowsky

  Најдобар одговор Сакав да ставам оглас за работа

  Линкс! Така е! И ти наредувам 20 лајкој да ми удриш на постов! Одма! xD Или 40. Заборајв колку ми требеа за огласче да клам..
 6. Birowsky

  Најдобар одговор Сакав да ставам оглас за работа

  Море, хардчкорче, Стив Џобс од гроб да станит, да сакат оглас да клајт, не ќе мојт. Салеск, господине бонтон, сакаш ко ќе ти прајт операција на срце (пупу недајбоже) хирургот да е мек на уста, или на рака?
 7. Birowsky

  Најдобар одговор Сакав да ставам оглас за работа

  ..ама приметив дека форумов очекуват од мене да сум селебрети за да го напрам то. Не ми е баш најјасно од шо се заштитвит it.com.mk ставајќи таква бариера.. Имат заокружен пат да укажам на мојата релевантност?
На врв Дно