• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од biroto

 1. biroto

  Телевизори (искуства, препораки, совети, мислења...)

  https://www.samsung.com/mk/tvs/ru7100/UE55RU7022KXXH/ Мислење за тв во
 2. biroto

  Помош за мобилни - прашања - совети -генерална - дискусија

  Што е подобро телефон од мобилара или од А1 ? Цената е доле горе +-2000, ми треба совет дали од мобилара се добри, благодарам
 3. biroto

  Препорачајте IPTV

  Има некој искуство со овие да каже мислење
 4. biroto

  A1 (поранешно VIP)

  Овде пак од 11 сабајлечки до кај 15 часот си има заебанции, сменија се и џабе пак иста заебанција што е најинтересното ќе дојде екипа да провери и се е ок, поголемо дупчење има ли од ова ?
 5. biroto

  Алтернативи за Телевизија

  Убаво е кога некој се разбира и има искуство сакам и јас да пробам нешто вака бидејќи со А1 каналите се тиња па со Телеком добри канали па немање можност за добар стабилен нет најмалце оптика, мене повеќе ми е за спорт отколку за друго, нетот ми е добар 50/3 од А1 барем мислам јас така, сега...
 6. biroto

  Новите Магента пакети?

  Што е најпаметно, гледам повеќето се жалат па сакам да прашам кое зло е помало хихихи, останување на А1 или префрлање се комплет на телеком, благодарам
 7. biroto

  Помош за мобилни - прашања - совети -генерална - дискусија

  Nekoj sovet od vas koj e zapoznaen, zadno staklo na A7 samsung 2018 e skrseno i izvadeno arno ama koga go izvadiv tel ne se ukl, se polni ama ne se ukl, dali e do kapaceto ili sosema drugo e vo prasanje, izvinete nemam mkd poddrska na ovoj tel
 8. biroto

  Помош за мобилни - прашања - совети -генерална - дискусија

  Пробав другар така да на сервис ќе иде
 9. biroto

  Помош за мобилни - прашања - совети -генерална - дискусија

  Мобико или Видеодата, се работи за сим картичката како на сликава, при вадење од џеб најчесто прави вака, да напоменам станува збор за А40 под гаранција од нептун купен, најтрагично е што не е паднат или чепкан од самото купување
 10. biroto

  Samsung паметни телефони - генерална дискусија

  некој со а7ца 18ка од вип купен ако може да пише приватна порака ми треба инфо
 11. biroto

  Samsung паметни телефони - генерална дискусија

  Ако може помош мала/голема, имам А7 2018та вчера инсталирав андроид 9 предтоа фактори ресет, се инсталира се добро, работи само при рестартирање телефонот заглавува на Самсунг лого, после 3-5 пати ќе се среди и се враќа во нормала, совет некој или да се вратам на 8ца па воопшто да не го...
 12. biroto

  Помош за мобилни - прашања - совети -генерална - дискусија

  Мал совет околу избор на нов тел А6+ 2018 или А7 2018 ?
 13. biroto

  A1 (поранешно VIP)

  Дали има некој проблем со мобилниот нет ? Ни отвара нешто, ни ништо.Знам дека ми се ближи крај на договорот па од една беља во друга ќе влезеш и така во круг ххх
 14. biroto

  Која Denuvo игра чекате да биде кракната?

  ајде уште need for speed и 2017 ќе биде одлична година
На врв Дно