• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Неодамнешна содржина од Big-Bang

 1. Big-Bang

  Тестирајте ја брзината на вашиот бровсер (дали е најбрзото решение за вас)

  За ентузијаста како тебе јас би дозволил тест на лице место. Pro верзијата не верувам дека ќе овозможи подобра комуникација но DELUXE мислам дека ќе ја биде. Е сега за + 1000 че се добива MAXIMUS IV EXTREME-Z. Земајќи ја предвид еволуцијата на плочите со Intel chipset мислам дека е право...
 2. Big-Bang

  Тестирајте ја брзината на вашиот бровсер (дали е најбрзото решение за вас)

  Малце офтопик, BUS speed 100 mhz ?? Веројатно ти треба појака плоча.
 3. Big-Bang

  Заглавени пиксели по “поправка“ на лаптоп во Анхоч

  ISO-9241-302, 303, 305, 307:2008 pixel defects Of particular interest to the lay computer user are the definitions of flat-panel TV and monitor pixel defects provided in the ISO-9241-3xx series of standards (which renders obsolete ISO 13406-2). These identify three classes for measuring pixel...
 4. Big-Bang

  Specs. vs Искуство

  Приметлива е мала контраверзност, дали Ладата се споредува со застарените конфигурации кој бркаат работа а новите модели на теренски возила со луѓето кој сакаат да ги имаат најновите компоненти. Доколку е така според мене нема логика, бидејќи фенси биро и организација на просторот е аналоген...
 5. Big-Bang

  Проблем Asus лаптоп не бутира

  Не да бутира од него, само да го тестира.
 6. Big-Bang

  Проблем Asus лаптоп не бутира

  Извади го дискот, конектирај го на декстопот ( ваљда имаш ) тестирај, сподели.
 7. Big-Bang

  Уништено 15% од светското производство на РАМ меморија во светот!!!

  Дисковите ги однесе поплава, меморииве пожар, што ли е следно.
 8. Big-Bang

  Тастатурата и нејзините подстанари!

  Де бре чоек што си ги редел копчињата :tease: Ко што гледам имаш камера :mario:
 9. Big-Bang

  Неколку причини зошто не треба да си „добар“

  ^ Има, знам, ама тоа кошта.
 10. Big-Bang

  Анхоч почна да носи роба од CM

  ^ народ нема пари Не може све да знаеш..
 11. Big-Bang

  Анхоч почна да носи роба од CM

  Така ли :)
 12. Big-Bang

  превод на усб на тв

  Провери у мануал кој формати на преводи ги подржува..
 13. Big-Bang

  Фактап после апдејт

  Шо крак користеше ?
На врв Дно