1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј
BazeMK
Последна активност:
15 Јули 2019
Зачленет:
5 Април 2011
Мислења:
140
Допаѓања:
181
Поени од трофеи:
130

Ги следи 3

Следачи 3

Пол:
Машко
Роденден:
Септември 2
Локација:
Skopje

Сподели

BazeMK

Gaining Experience, Машко, од Skopje

BazeMK последен пат беше виден (како):
15 Јули 2019
  1. На профилот на BazeMK сеуште нема пораки.
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За

  Пол:
  Машко
  Роденден:
  Септември 2
  Локација:
  Skopje
  Processor & Cooler:
  Intel Xeon x5450 @ 4.01GHz (9 x 444) & Cooler Master Hyper 212 Plus Double
  Storage:
  LITEONIT LJT-128L6G-11 M.2 2260 128GB & Hitachi HDS721050CLA360 500GB
  PSU:
  Cooler Master Elite Power - 460W Power Supply
  RAM:
  8GB DDR2 1066+ MHz
  VGA:
  AMD Radeon R9 270x Dual-X
  Case:
  ATX Midi Tower Case Deepcool Tesseract SW Black/Blue
  Mouse:
  Mac look alike
  Monitor:
  22' 1680 x 1050 main, 19' 1440 x 900 second
  Keyboard:
  Mac look alike
  Motherboard:
  Asus P5Q-E
  OS:
  Microsoft Windows 10 Enterprise Edition 64-bit (Build 14393)
  Професија:
  Студент
  Омилен цитат:
  “Without music, life would be a mistake.”
  Омилен спорт:
  cycling & hiking

  Потпис

  [​IMG]