• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од barcode

 1. barcode

  Moto E - по цена достапна за сите

  Телефонот и официјалната цена на истиот е супер, проблемот е во тоа што овде во државичкава наша преубава, премила, напатена, па и пошироко во регионов, многу работи се изместени од нормала. Во полето на технологија иновации и занимљиви ствари сме многу одсутни,трансверот и политиката на истите...
 2. barcode

  Lenovo Smartphones

  секако дека има,случајно налетав на огласов барајки екстерен хдд :D,баткава нуди нешто...види распрашај се шо како,имаш право дека е добро да ги има кај нас,цениве им се доста пристапни.поздрав http://www.reklama5.mk/Details.aspx?ad=866590 http://www.kupioddoma.com/#!-/c1g4b
 3. barcode

  Galaxy S4 vs HTC one vs Xperia Z vs Iphone 5

  затоа и нагласив,овде станува збор за вкусови,не за перформанси,перформансите се на највисоко ниво,тука е крај.хтц имаа можност да одат во нагорна линија уште на почеток,кога андроид беше табу тема,се обидоа,но не ги искористија можностите(зборувам од лично искуство и искуство на мои...
 4. barcode

  Galaxy S4 vs HTC one vs Xperia Z vs Iphone 5

  тешко е да се расправа за бест перформанс телефони с4 има 5 перфектни модели со различна работна фрекфенција на процесор.хтц веројатно со одлични набилдани можности,слаб и неквалитетен хардвер како и секогаш,сони з според мене за многу нијанси подобар од кинескиот хибрид..а ајфон,помина времето...
 5. barcode

  Проблем

  најверојатно имаш одреден неисправен фајл(драјвер) кој го блокира карнелот па не му дозволува синхронизација на виндовсот со некој хардвер,можен е и проблем со хард диск,сата кабел,евентуално неисправно напојување,за почеток пробај со преинсталација на оперативниот систем.поздрав ;)
На врв Дно