1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Banjifiko's Recent Activity

 1. На Banjifiko му/ѝ се допаѓа мислењето на DaVoRkNe во темата Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија.

  :) [ATTACH]

  Screenshot_20190822-133217_Instagram.jpeg 22 Август 2019 во 15:06
 2. На Banjifiko му/ѝ се допаѓа мислењето на blackelf во темата Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија.

  Телефони - Vip [ATTACH] 26.000 денари. Не, фала.

  upload_2019-8-21_21-1-43.png 21 Август 2019 во 23:08
 3. На Banjifiko му/ѝ се допаѓа мислењето на draganamon во темата Купувам телефон до 9.000 ден.

  Купено Samsung A8 2018 за 9000 ден од Mobelix.

  21 Август 2019 во 15:48
 4. На Banjifiko му/ѝ се допаѓа мислењето на ARMac во темата SSD - бенчмарци, сетап, искуства, предлози и прашања (генерална дискусија).

  Овие Кингстон А400 почнаа да појавуваат проблемчиња. Од 8 кој ги имам ставено по лаптопи 2 им падна Write брзината на 30 мегабајти во...

  21 Август 2019 во 15:17
 5. Banjifiko Прикачи датотека во темата Со што последно сте се подновиле? #2 (без компјутерски делови) (ЧИТАЈ ПРВ ПОСТ!).

  А миленцето? [ATTACH] :D

  download.jpg 21 Август 2019 во 14:42
 6. Banjifiko одговори на темата Со што последно сте се подновиле? #2 (без компјутерски делови) (ЧИТАЈ ПРВ ПОСТ!).

  Од кога музички системи се сметаат за компјутерски компоненти? :D

  21 Август 2019 во 13:52
 7. На Banjifiko му/ѝ се допаѓа мислењето на draey во темата Што последно сте надградиле на вашиот компјутер (компонети за компјутер ONLY!) - ЧИТАЈ 1 ПОСТ!.

  Logitech G403 - 3780 денари од Нексио [ATTACH] LOGITECH G640 Mousepad Large - 2700 денари од Нексио. [ATTACH] И од пред некое време...

  g403-prodigy_1_1.jpg 31gYjvCVMLL._SX466_.jpg philips-btd7170-microset-zilver-8712581685157.jpg 21 Август 2019 во 13:51
 8. На Banjifiko му/ѝ се допаѓа мислењето на Трајче Дрварчето во темата Со што последно сте се подновиле? #2 (без компјутерски делови) (ЧИТАЈ ПРВ ПОСТ!).

  Ако си од Скопје, тркни до ОВДЕ Јас таков Филипс си купив од таму пред неполна година за 5000 денари, фабричка состојба, спаковано......

  21 Август 2019 во 13:51
 9. На Banjifiko му/ѝ се допаѓа мислењето на Avid во темата SSD - бенчмарци, сетап, искуства, предлози и прашања (генерална дискусија).

  @FLEGMA спремен сум да го тестирам драјверов со real world examples. Земав нов лаптоп Anhoch PC Market Online - Notebook Dell Vostro...

  20 Август 2019 во 21:50
 10. На Banjifiko му/ѝ се допаѓа мислењето на SpiritBond во темата Mеханички тастатури.

  2-3:30 саати

  20 Август 2019 во 19:38
 11. Banjifiko одговори на темата Mеханички тастатури.

  За колку време се составува ова? Комплет со лемење и редење.

  20 Август 2019 во 18:48
 12. На Banjifiko му/ѝ се допаѓа мислењето на SpiritBond во темата Mеханички тастатури.

  Another day another build[ATTACH] [ATTACH] [ATTACH] [ATTACH] Нараначо се од kbdfans.com , стигна за 7 дена преку USPS пред врата, не...

  20190820_101756.jpg 20190820_101756.jpg 20190820_154549.jpg 20190820_152905.jpg 20190820_152857.jpg 20190820_144324.jpg 20190820_154607.jpg 20 Август 2019 во 18:45
 13. Banjifiko одговори на темата SSD - бенчмарци, сетап, искуства, предлози и прашања (генерална дискусија).

  Треба да е. Ова е 256GB, и е со поголема декларирана брзина од 240-та на Gigabyte. За Кингстонот од неколку места имам слушнато дека...

  20 Август 2019 во 10:56
 14. На Banjifiko му/ѝ се допаѓа мислењето на StalkeR во темата SSD - бенчмарци, сетап, искуства, предлози и прашања (генерална дискусија).

  Ова гигабајтов треба да е подобро од uv500, или тука некаде? Јер, Кингстон не се смета за ссд тука, па да си прашам... Со здравје да...

  20 Август 2019 во 10:54
 15. На Banjifiko му/ѝ се допаѓа мислењето на efto во темата Позајмица IDE to USB адаптер.

  Имам јас, пиши кога ќе доаѓаш.

  19 Август 2019 во 16:37