• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Bakimir

 1. B

  Поправка андроид ТВ уред

  Поздрав, што бидна? Или заврши на отпад?
 2. B

  DLNA стриминг од сервер на телевизор

  Ќе го проверам дефинитивно :), не е ништо пишано залудно ;)
 3. B

  DLNA стриминг од сервер на телевизор

  Дечки, Не е проблем да опишам подетално, значи станува збор за сценарио со два телевизори на кои треба да се испраќаат дневни извештаи (статични, во форма на слики) за одредена активност во рамките на една компанија во период од 8 до 12 часот. Телевизорите се монтирани на приземје, а особите кои...
 4. B

  DLNA стриминг од сервер на телевизор

  Си работи Plex, само не можам да го направам посакуваното сценарио.
 5. B

  DLNA стриминг од сервер на телевизор

  Ви благодарам на сите, пробував со доста, вклучувајќи го и Plex, но безуспешно. Kodi e нешто што прв пат го среќавам, моментално го симнувам да го прочепкам, па ќе ве известам ако излезе нешто добро.
 6. B

  DLNA стриминг од сервер на телевизор

  Здраво на сите, Ме интересира, дали некој има искуство со некој Media Server преку кој што би можел да направам Stream програма која ќе можам преку DLNA да ја испраќам на Smart TV закачен во мрежа. Пример, потребно ми е од 8 до 12 часот да се прикажува само една иста слика, а од 12 часот до 4...
На врв Дно