• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од b0K!1o1

 1. B

  Помош околу купување нов лап топ

  Имам буџет до 700Е и сакам да земам некој добар лаптоп се мислам околу овие два : http://amc.com.mk/ShopDetal.asp?ArticleID=35539&id=85&l=3&q=&SupplierArticleID=0410498&Action=A http://amc.com.mk/ShopDetal.asp?ArticleID=35131&id=85&l=3&q=&SupplierArticleID=&Action=V а и други предлози се...
 2. B

  Помош за задача во Делфи

  од тука гледав http://www.delphiforfun.org/programs/Checkers.htm само тамо Board_от е правен во canvas , а тука е со shape_ови поради неговиот изглед
 3. B

  Помош за задача во Делфи

  Правам игра во делфи но не знам како да почнам со кодо. Инаку се работи за македонска верзија на Checkers играта. Имаш 9 црвени и 9 црни плочки , ги ставаш црна па црвена и се така додека не се пополнат местата (сините квадрати) . Работата е да се направи линија од три истобојни плочки и тогаш...
На врв Дно