• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од B0BI 2012

 1. B

  Galaxy S4 vs HTC one vs Xperia Z vs Iphone 5

  Mislam deka slednovo Video( View: http://www.youtube.com/watch?v=7tBZInwOOds ) ke pomogne da ja resime "dilemata" GS4 vs HTC. Spored mene vaka se top 3 smartphones momentalno : 1.Samsung Galaxy S4 2.HTC One 3.Xpreia Z A iPhone 5 u nikoj slucaj ne zasluzuva da bide u top 3, a zosto misalm...
 2. B

  World Cyber Games

  Па сум бил на WCG кога се одржа прв пат во Ентернет.. валјда беше прв пат :)..али тоа беше многу одамна.. пред некој 4-5 години во доТа :) .Мислам дека последен пат се одржа на плоштад во Скопје :) ... a оваа година незнам кај ќе биде .
 3. B

  Помош при избор на Хард Диск

  Ќе бидам краток, значи сакам да купам хард диск од 1 терабајт али сакам да ми кажете кој е најдобар,најквалитетен,најбрз... и во кој ит маркет го има?Или пак може и некој од 2 тера, доколку нема голема разлика во цената. Фала однапрет :)
 4. B

  PDF проблем

  Здраво Имам една скрипта од интернет ја симнав во Pdf и неможам да ја принтам мислам дека е со password заштитена дали некој може да ми каже како можам да ја сменам во Word или пак некако да го тргнам пасвордод т.с мислам дека не може да ја конвертирам во Word затоа што еднаш пробав и ми...
 5. B

  AMD Phenom II X2 555 BE

  @B0BI 2012 siguren si deka imas X3 440 ? :D Ova dosega ne sum go videl na nekomu da uspee bidejki tie procesori obicno fabricki se bez L3 kes memorija ... epten si imal srekja ti se pogodilo Phenom2 Deneb jadro :bravo:. Da pa mi pisuvase deka e amd athlon II x3 440, i koga go pustam pc...
 6. B

  AMD Phenom II X2 555 BE

  не сум го тестирам сеуште .. али еве сега ке го симнам тој програмот и ке го тестирам :)
 7. B

  AMD Phenom II X2 555 BE

  eve http://img338.imageshack.us/i/screenhunter04jan061600.jpg/
 8. B

  AMD Phenom II X2 555 BE

  i kako da ja stavam slikata???
 9. B

  AMD Phenom II X2 555 BE

  не ми работи копчето за print screen.... има некој друг начин.. ??
 10. B

  AMD Phenom II X2 555 BE

  паа имам nfs најновата али ме нервира неможам да ја инсталирам... значи има 3 winrar archive и како да ги отпакувам тие .. за да ја инсталирам можеш да ми кажеш ?? :D
 11. B

  AMD Phenom II X2 555 BE

  па како што пишува 29...
 12. B

  AMD Phenom II X2 555 BE

  a kade da ja proveram? :D na vodno na krstot ili .. :P
 13. B

  AMD Phenom II X2 555 BE

  а каде на тест??
 14. B

  AMD Phenom II X2 555 BE

  да има едно кога се пушта pc-to ми пишува ако сакам сите јадра треба да стиснам 4. Топ е ова ми се смени и името на процесорот :)))))))))))))))))))))))))))) стана појак :P WOW
На врв Дно