• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Atso

 1. A

  PayPal преку НЛБ Тутунска Банка

  сакам да прашам некој да не има искуство со вадење на пари од paypal? за колку време и како иде процесот ? како што видов максимум е 500$ а и прават контрола преку телефон, бараат копија од лична карта итн.?
 2. A

  PayPal преку НЛБ Тутунска Банка

  aha, fala isto sakam da prasam i pred da ja povrzam karticata so PayPal akauntot, moze da mi se prakaat pari na ovoj akaunt ? pa posle koga ke ja povrzam da gi podignam samo parite
 3. A

  PayPal преку НЛБ Тутунска Банка

  mene kako sto mi kazaa od krajot na septemvri ke pocne da se davaat VISA kartici vo NLB, samo da brasam ja na registracijava stignav do 10ot cekor, i rezervirani sredvasta uste stoi 93.50 DEN kolku vreme treba da pocekam za da se svedat na 0 ili 1 denar ?
На врв Дно