• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Atina

 1. A

  Закон за заштита на потрошувачи

  За производите за кои не се утврдени гарантни рокови, потрошувачот има право на производителот да му ги поднесе барањата од членовите 42, 43 и 44 на овој закон, доколку се откриени во рок од шест месеца од предавањето на производот,
 2. A

  Закон за заштита на потрошувачи

  Е сега околу гаранцијата. Продавачката ми рече дека на играчките не даваат гаранција.И велам зарем цената не треба да е некој вид на гаранција, бар да речеме некој минимум од 5-6 месеци,како велиме ако незнаеш да купиш што е добро=квалитетно купи скапо. Настапив поостро и рече дека ќе ја прати...
 3. A

  Закон за заштита на потрошувачи

  Bas sega razgleduvam.Ima upatstvo za upotreba, drugo ne gledam.Kade treba da stojat oznakite MIL-STD 810 i IP sertifikat?
 4. A

  Закон за заштита на потрошувачи

  Pred mesec dena,potocno na 02.10.2014 na kerka mi kupiv kukla od KRS Kumanovo koja cini 3600 denari. Denes na kuklata se iskrsi ednata raka. Ja odnesov na reklamacija i posle 2 casa mi javija deka ne moze nisto da storat i da dojdam da si ja zemam, Dali e mozno nesto da se prodava kako brend i...
На врв Дно