1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Astro's Recent Activity

 1. На Astro му/ѝ се допаѓа мислењето на AleksandarCaki во темата Пц за архитект.

  Ако јас би купувал на ново во овој момент стрикно за рендер, секако дека би земал Рајзен. Мојата потреба да го спомнам Интел во однос на...

  17 Септември 2019 во 14:11
 2. Astro одговори на темата Мртов пиксел на нов монитор.

  Па да бе брат. Вадиш кешот и им викаш, еве кеш, сериозен сум, ама нема да ви ги купувам гомната кои вие сакате да ги донесете со 5 евра...

  17 Септември 2019 во 08:44
 3. Astro одговори на темата Мртов пиксел на нов монитор.

  Не научивте и не научивте дека монитор и лаптоп бараш да ти го уклучат во труја. Вадиш пари/картица и викаш палете го на лице место.

  16 Септември 2019 во 21:36
 4. Astro одговори на темата Пц за архитект.

  Па може човекот има искуство со баш тој процесор и архитектура, одговорот му е баш на место. Многу поквалитетен одговор добиваш од човек...

  16 Септември 2019 во 16:39
 5. На Astro му/ѝ се допаѓа мислењето на AleksandarCaki во темата Пц за архитект.

  Па кога работиш архитектура не црташ само на еден фајл. Имаш 300 други раобти во позадина, инспирација, how-to, детали, итн итн. :)

  16 Септември 2019 во 16:37
 6. На Astro му/ѝ се допаѓа мислењето на AleksandarCaki во темата Пц за архитект.

  Батка, јас му ги препорачав перформансите на тој процесор, ако убаво читаш пишува или било кој процесор сличен во перформанси на овој....

  16 Септември 2019 во 16:37
 7. Astro одговори на темата Пц за архитект.

  Тоа не е веќе само архитектура. 15 таба на хром? Рили? Тоа ти е веќе тежок мултитаскинг. У тој случај Рајзен 5 секако

  16 Септември 2019 во 16:03
 8. На Astro му/ѝ се допаѓа мислењето на CBB_6 во темата Рецензија AMD конфигурација (photo story).

  Пошто новото куќиште е целосно мат црно и сите останати компоненти се црни, и сето тоа ќе се гледа низ стаклената страница, ми делеше...

  15.jpg 16.jpg 17.jpg 18.jpg 19.jpg 20.jpg 22.jpg 21.jpg 23.jpg 24.jpg 25.jpg 28.jpg 26.jpg 27.jpg 16 Септември 2019 во 01:04
 9. Astro одговори на темата Facebook Libra.

  Уат?

  15 Септември 2019 во 11:55
 10. На Astro му/ѝ се допаѓа мислењето на Chicco69 во темата Intel vs AMD.

  ^ Ништо ново. Исто сра*е, друго пакување ("нови" матични). [ATTACH] Дишат на сламка последниве години без никаква иновација. Се...

  Capture.JPG Intel Tech.png Intel inside.JPG 15 Септември 2019 во 11:27
 11. На Astro му/ѝ се допаѓа мислењето на Fearless во темата Мислење за приватните факултети во Македонија?.

  Просто, било што кога правиш па дури и да учиш, додека не излезеш од комфорната зона и да се помачиш малку повеќе за да успееш ништо не...

  14 Септември 2019 во 23:02
 12. На Astro му/ѝ се допаѓа мислењето на StefAngel во темата Intel vs AMD.

  Said who? [MEDIA] Немој да ми кажеш дека 9100ф ќе го ставиш со 2080 ти. View: https://www.youtube.com/watch?v=pbx1GaZdgyE&t=321s

  14 Септември 2019 во 19:18
 13. На Astro му/ѝ се допаѓа мислењето на StefAngel во темата Intel vs AMD.

  Ryzen 2600 duh, ryzen 1600

  14 Септември 2019 во 19:16
 14. Astro одговори на темата Ит хорор.

  Не мора да е до хромот, се мешаат тука групни секјурити полиси, проксија и што уште не, така да веројатно до тоа е, кој ќе му се замара

  14 Септември 2019 во 10:13
 15. На Astro му/ѝ се допаѓа мислењето на gOJDO во темата Помош со MSI B450 Tomahawk и Ryzen 5 3600.

  Не ти треба амако. Најди флеш стик од 4гб или помал. Форматирај го со фат 32 Симни најнов фирмвер Сними го на стикот и преименувај го во...

  14 Септември 2019 во 10:12