1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Членови кои го/ја следат Astro

 1. #samurai#

  Gaining Experience
  Мислења:
  271
  Допаѓања:
  219
  Поени од трофеи:
  342
 2. Astraion

  Unstoppable , Машко, 38, од Струмица
  Мислења:
  1,533
  Допаѓања:
  2,300
  Поени од трофеи:
  1,492
 3. BlackOuttheWoRlD

  Intern, Машко
  Мислења:
  301
  Допаѓања:
  41
  Поени од трофеи:
  75
 4. borcep

  Practice makes perfect, Машко, 39, од Скопје
  Мислења:
  734
  Допаѓања:
  1,196
  Поени од трофеи:
  280
 5. Cupii

  Intern, Женско, 54
  Мислења:
  0
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  25
 6. Draynor

  Intern, Машко, 20
  Мислења:
  50
  Допаѓања:
  32
  Поени од трофеи:
  30
 7. fikus

  Intern, Машко
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  15
 8. FreakyDroid

  On your way to fame, Машко, од Гевгелија
  Мислења:
  498
  Допаѓања:
  513
  Поени од трофеи:
  315
 9. GGTT1

  Gaining Experience, Машко, 39, од Битола
  Мислења:
  255
  Допаѓања:
  190
  Поени од трофеи:
  115
 10. HardCorec

  Unbeatable , Машко
  Мислења:
  3,052
  Допаѓања:
  4,202
  Поени од трофеи:
  1,717
 11. JunkieMKD

  Retro King, Машко, од Ке Пенине
  Мислења:
  2,209
  Допаѓања:
  602
  Поени од трофеи:
  842
 12. Lollipop505

  Intern, Машко, 18
  Мислења:
  18
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  20
 13. prichina

  Cuda 5.5, Машко, 36, од Скопје
  Мислења:
  7,827
  Допаѓања:
  5,006
  Поени од трофеи:
  2,312
 14. Tenny

  Intern, Машко, 23
  Мислења:
  20
  Допаѓања:
  4
  Поени од трофеи:
  30
 15. The Geek Boy

  Gaining Experience, Машко
  Мислења:
  466
  Допаѓања:
  173
  Поени од трофеи:
  115
 16. zak1711

  Intern, Машко, 42, од Скопје
  Мислења:
  14
  Допаѓања:
  6
  Поени од трофеи:
  70