• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Apollyon

 1. Apollyon

  Продадено Nvidia 1080FE 8gb

  11-12K
 2. Apollyon

  Mеханички тастатури

  Преку луѓе од ЕУ ама немав лично добро искуство со корсерот така да види нешто друго
 3. Apollyon

  Mеханички тастатури

  И јас еден период после Corsair K70 кога ми погина од поплава завршив со Logitech G512 (GX Blue switch, шо е кастом свич мда направен од Kailh со многу минимални разлики од нивниот блу) Sync-от на Лоџи софтверот е закон, а цената исто тука некаде беше околу 7к ако добро се сеќавам.
 4. Apollyon

  ПЦ глувчиња

  Скоро две години, за работа е партали, за гејминг немој ни да пробаш. Батерија држи згора од 2 месеци со околу 8 сати користење дневно во канцеларија и гратис некогаш по дома + викенди, LogitechFlow is best thing ever ако треба да работиш со повеќе компјутери истовремено. Софтверот за key...
 5. Apollyon

  VDSL @Телеком МК

  Е другар во Скопје си стај 100ка симетрична за 1500... Гратис политика на фер користење е партали. 1тб на оптички го кинеш брзо. @DemoUser скроз се разбираме ама проблемот е шо немаме избор ... Шо значи од два краја пак го јадеш. Оптичките кабли ни направија поплави лани, и никој не дојде да ги...
 6. Apollyon

  VDSL @Телеком МК

  е то беше муабетот, крваво е то шо ни се дешава... или знајш кај се каблите оптички и сечи симо Парадоксот е дека VDSL пакет ти е 1400 месечно, оптика 100/100 е 1500 на магента... ај сеа
 7. Apollyon

  VDSL @Телеком МК

  абе се ова супер (фала на инфото на VDSL пошо во недостаток на опции ќе беше ова, мда разделна централа ми е на помалку од 1км) Иначе вака ко телеком вработен, ние „црнците“ шо не сме од околу скопје што треба да направиме за барем малку поштен интернет? воедно адсл иам , 4 мегабита од 15 шо...
 8. Apollyon

  Mеханички тастатури

  истото го прочитав, затоа не ги зедов. Модел М за жал имав во средно школо каде ги растуравме за свичевите и ги користевме во рандом електроника, само да знаев што правам тогаш, ќе украдев една ама... Иначе да сличен отпор само на тие свичови е многу поизразен.
 9. Apollyon

  Mеханички тастатури

  Немам ништо прописно за да снимам звук, микрофон од слушалки не се рачуна. Тастатурата веќе отиде кај среќниот корисник и знам дека маста и ја извади веќе пошо девелопери, тоа е :) Иначе YMDK Carbon се принтани букви, малку е bummer ама shinethrough doubleshot беа премногу скапи за да ги земам...
 10. Apollyon

  Mеханички тастатури

  Нешто што го направив вчера за поклон. YMDK Carbon Keycaps, Kailh Pink Box (свичов е врв) и GK61 RGB hotswap. Имам уште една 60ка што беше Outemu Brown, ја прелемив со Pink Box и сега мислам дека ќе ја пензионирам Corsair K70, која што исто е пола brown и четврт blue и red . Ако користите...
 11. Apollyon

  Ryzen gen3

  Neksio za nekolku dena :)
 12. Apollyon

  Предлог слушалки

  Sennheiser GSP300 Ги имаш во Амски, 5900 ако не се лажам, ги користам година ипол, звукот е многу добар, микрофонот (ако ти треба) е исто така топ. ако не разгледај било што, со Sennheiser нема да згрешиш :)
 13. Apollyon

  Каде да ги најдам Steelseries слушалкиве?

  Мислам дека му треба и микрофон. https://en-us.sennheiser.com/gaming-headset-gsp-300 Ги користам веќе година дена, звукот е премногу добар, изолацијата од позадина е страшна а и микрофонот е исто така прилично добар со noise cancellation и сепак, за билокакви слушалки sennheiser > steelseries
 14. Apollyon

  Skylake upgrade

  за 8200 зедов ASRock Z170m Extreme 4... иначе ддр4 најмногу ради разликата на напоните, постои можност со дд3 да го оштети процесорот
 15. Apollyon

  Која игра ја плешаш во моментов?

  Gigantic моментално, има стрес тест викендов... its nice
На врв Дно