• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Apollyon

Processor & Cooler
Intel Core i5 65002 + Custom loop
Storage
Samsung SM951 120GB NVMe, Western Digital Velociraptor (300GB)
PSU
EVGA Supernova G2 650W
RAM
G.Skill TridentZ DDR4 @ 3200 MHz 2x8GB
VGA
GeForce GTX 1070 EVGA SSC
Case
Antec p50 Window
Mouse
Logitech G502 Proteus Spectrum
Audio
Alesis M1Active USB 320
Monitor
Dell Ultrasharp U2312HM x2
Keyboard
Corsair K70 LUX Cherry MX Red
Motherboard
ASRock Z170m Extreme 4
OS
Windows 10/ Arch Linux
Професија
DevOps/Sysadmin
Омилен цитат
I wear my scars like the rings on a pimp
I live life like the captain of a sinking ship
Програмски јазици
C, PHP, Pascal, Delphi, Python, Javascript, Asembler
Пол
Машки

Следи

Следачи

Трофеи

 1. 50

  5 Години со нас

  Вие сте член на овој форум цели 5 години. Никогаш не се откажувајте!
 2. 10

  Среќен роденден!

  Трофеј доделен за секој роденден на членовите.
 3. 20

  Допаднати 50 мислења

  Твоите мислења се допаднати 50 пати.
 4. 10

  Јас го тоа бендисувам

  Добивте 25 позитивни реакции на вашите пораки.
 5. 5

  Се допаѓате некому

  Некој некаде реагираше позитивно на некоја од вашите пораки. Продолжете така за да добиете повеќе!
 6. 5

  Прва порака

  Напишете порака некаде на сајтот за да го добиете овој трофеј.
На врв Дно