1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј
Apollyon
Зачленет:
13 Јануари 2016
Мислења:
64
Допаѓања:
59
Поени од трофеи:
50

Ги следи 2

Следачи 1

Пол:
Машко

Сподели

  1. На профилот на Apollyon сеуште нема пораки.
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За

  Пол:
  Машко
  Processor & Cooler:
  Intel Core i5 65002 + Custom loop
  Storage:
  Samsung SM951 120GB NVMe, Western Digital Velociraptor (300GB)
  PSU:
  EVGA Supernova G2 650W
  RAM:
  G.Skill TridentZ DDR4 @ 3200 MHz 2x8GB
  VGA:
  GeForce GTX 1070 EVGA SSC
  Case:
  Antec p50 Window
  Mouse:
  Logitech G502 Proteus Spectrum
  Audio:
  Alesis M1Active USB 320
  Monitor:
  Dell Ultrasharp U2312HM x2
  Keyboard:
  Corsair K70 LUX Cherry MX Red
  Motherboard:
  ASRock Z170m Extreme 4
  OS:
  Windows 10/ Arch Linux
  Професија:
  DevOps/Sysadmin
  Омилен цитат:
  I wear my scars like the rings on a pimp
  I live life like the captain of a sinking ship
  Програмски јазици:
  C, PHP, Pascal, Delphi, Python, Javascript, Asembler