• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од apollo440

 1. A

  Плата на програмер во Македонија

  Поради природата на функционирање на нештата во нашава држава, и условите за работа, не би сакал да давам лични информации за мене, некому може да не му одговара моето мислење, па да си направам беспотребен проблем. Инаку, се сложувам со постирањата околу тоа дека е многу позезнато од колку...
 2. A

  Плата на програмер во Македонија

  Апсолутно се сложувам со тебе :) Бтв 20 кубика дрво не е шала. Ај исечи ги да те видим. Тајмирано самоубиство е заебана работа, може да ти откаже тајмерот..сепак..да не забораваме...ова е балкан. Инаку, не сакам во никој случај да навредам некого на форумов, ама има сеуште премногу идеалисти...
 3. A

  Плата на програмер во Македонија

  Во странство нема да изгубам ништо, може само да го надополнам животот што сум го имал овде, и кој не би успеал и се вратил, пак немам што да изгубам овдека, освен една работа. Сам нема да бидам за да се прилагодам. Околу кафаната, таа и не ми е некој предизвик, поготово не да ми стане рутина...
 4. A

  Плата на програмер во Македонија

  Пуст наслов Како што гледам на странава има од една страна "главучи" оносно работодавци, и од друга шивачи (програмери) и аутомеханичари (систем админи). Проблемот е очигледен, секој е је..на странка, некој плус некој минус. Треба да се диференцираат неколку работи. Една насрпоти друга...
На врв Дно