• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од APDesign

 1. A

  Телевизори (искуства, препораки, совети, мислења...)

  Н6400 е одличен телевизор, сум гледал на тој модел само 55" и е феноменален... За тие 2 Лг телевизори незнам какви се.
 2. A

  Телевизори (искуства, препораки, совети, мислења...)

  Грундинг ги произведува Беко Електроникс :) Нивниот бренд го користи.
 3. A

  Телевизори (искуства, препораки, совети, мислења...)

  Воедно, разгледав и некои од 4К телевизорите, ако може за мислење, дали е подобро ваков 4К или ФулХД за истите пари? http://amc.com.mk/ShopDetal.aspx?ArticleID=41730&i=93&l=MK&q=&SupplierArticleID=&Action= http://technomarket.mk/products/09138912/philips-55pus7909-12...
 4. A

  Телевизори (искуства, препораки, совети, мислења...)

  Ејјј салеск па ти си бил цар бе... Фала што си ги забележал тие маани ќе ги земам во предвид... Туку се слушнав со еден пријател од Пан европа, вика дека 55" ми бил голем тв за дистанца на гледање од 3.5 метри... Ми вика максимум 50". Јас што гледав по нет за таа далечина и 60" е супер... Незнам...
 5. A

  Телевизори (искуства, препораки, совети, мислења...)

  А што мислите, за овие пари има дури 4к филипс или грундинг, или пак 60" од овие марки за пониска цена, дали вреди да им се даде шанса или сепак да си останам на проверените брендови.?
 6. A

  Телевизори (искуства, препораки, совети, мислења...)

  Тоа и планирав да го направам, само знам дека тука има бистри дечки што повеќе ги пратат новостите околу новите тв отколку јас во последно време. Исчитав многу рецензии, но сепак најдобрите модели ги нема кај нас, како Н7150 на самсунг... Така да ако некој повеќе се разбира кој панел е подобар...
 7. A

  Телевизори (искуства, препораки, совети, мислења...)

  Грешка во буџетот, од 55.000 до 75.000 ден. Сум утнал малце, иначе еве ги телевизорите што ги продаваат кај нас: LG 55LA860V LG 55LB650V LG 55LB670V LG 55LB671V LG 55LB679V LG 55LB700V LG 55LB730V LG 55LB731V PANASONIC TX-55AS640E Samsung UE55F6400 55" Samsung UE55H6200 55" Samsung...
 8. A

  Телевизори (искуства, препораки, совети, мислења...)

  Дечки, ако може совет за телевизор. Ќе се употребува за тв и филмови. Услов е да е 55", да има сѐ на него, смарт, 3д, вифи и да е quad core. Буџет: 55.000-75.000 ден. Има многу по продавнициве, ама со исти карактеристики на хартија, а цена драстично различна :) Фала
 9. A

  Проблем со дисплеј/графичка на Dell Inspirion N7110

  Му сменија панел или го поправија постоечкиот?
 10. A

  Проблем со дисплеј/графичка на Dell Inspirion N7110

  Имам проблем со мојот лаптоп Dell Inspirion N7110, Графичка Intel HD Graphic 3000. Лаптопот е многу малку користен, скоро нов. Неодамна почна да ми прави проблеми дисплејот на моменти. Незнам дали настана проблемот од кога ставив Windows 8, зошто колку што ми текнува на Windows 7 немав проблеми...
 11. A

  A1 (поранешно VIP)

  Јас имам веќе ХД Ресивер, сега купив друг ЛЦД ТВ и имам дополнителен ресивер кој е дигитален но не е ХД. Значи плаќам дополнителен ресивер кој има картичка во него. Прашањето ми е доколку го имам тој CA Modul дали картичката од дигиталниот ресивер ќе пасува во CA модулот. Во Близу ми рекоа дека...
 12. A

  A1 (поранешно VIP)

  Зраво, Би сакал да прашам, ако купам CA модул и во него да ја ставам картичката што е моментално ставена во ресиверот од Близу, дали ќе ги одкодира кодираните канали? Благодарам.
 13. A

  Huawei E220 HSDPA (Vodafone)

  По макотрпно работење и експериментирање, сепак некако успеав да го отклучам усб модемот. Процедурата погоре не успеа да ми заврши работа, бидејќи е лимитирана за одредена група на Huawei E220 усб модеми, па некој информации не се поклопуваат, тоа може да го видите и подоле во коментарите на...
 14. A

  Huawei E220 HSDPA (Vodafone)

  Во ред, благодарам.
 15. A

  Huawei E220 HSDPA (Vodafone)

  Го сторив истото претходно, но мислев некој дали пробал кај нас во Македонија дали функционира, бидејќи некаде прочитав листа на држави кој се поддржани од небрендираниот Huawei E220, Македонија ја немаше, соседите ги има сите...
На врв Дно