• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

APDesign

Роденден
1 март 1986 (Возраст: 35)
Прекар
Аце
Професија
Графички дизајнер
Омилен цитат
Everybody be cool. You be cool!
Најчесто користени апликации
Adobe Master CS4

Трофеи

 1. 110

  10 години со нас

  Имаш причина да частиш, денес правиш Љубилеј ;)
 2. 50

  5 Години со нас

  Вие сте член на овој форум цели 5 години. Никогаш не се откажувајте!
 3. 10

  Среќен роденден!

  Трофеј доделен за секој роденден на членовите.
 4. 5

  Прва порака

  Напишете порака некаде на сајтот за да го добиете овој трофеј.
На врв Дно