1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Aowek's Recent Activity

 1. Aowek одговори на темата Проблем GTA V.

  Другарче истиов проблем со истава графичка го има, се што може пробавме пак исто.

  25 Мај 2020 во 00:28
 2. На Aowek му/ѝ се допаѓа мислењето на Astro во темата Sid Meier's Civilization VI Free.

  Ајде да играме заедно кој е ЗА

  22 Мај 2020 во 11:01
 3. На Aowek му/ѝ се допаѓа мислењето на acekorg во темата Playstation 5.

  И кај нас се зголемува бројот на гејмери што плаќат на PS4, xBox или на Steam. Ако сакаш online gaming, bug-free, malware-safe...

  21 Мај 2020 во 21:24
 4. На Aowek му/ѝ се допаѓа мислењето на TheMarshal во темата Playstation 5.

  Абе да, ама оваа математика ти држи вода во Македонија. На запад луѓето не се замараат со пиратерија до толку. Теззава ти држи вода за...

  21 Мај 2020 во 20:32
 5. Aowek одговори на темата Дискусија за попуст /промоции /купување на игри.

  Base game, davaat new frontier e 40$ sepak e okay deal

  21 Мај 2020 во 17:36
 6. Aowek одговори на темата Продавам MacBook Pro 2017.

  46.000

  21 Мај 2020 во 12:56
 7. На Aowek му/ѝ се допаѓа мислењето на gOJDO во темата Playstation 5.

  Сони ќе ги продава конзолите без заработка, а може и со мала загуба, но затоа ќе зема процент од секоја купена игра. Ако конзолата кошта...

  21 Мај 2020 во 10:14
 8. На Aowek му/ѝ се допаѓа мислењето на TATA_MATA во темата Playstation 5.

  Грешка си, кладба ставам. Ако е 500 долари, во европа тоа автоматски значи 500 евра, да кај нас знаат да додат нешто ситно плус ама...

  21 Мај 2020 во 10:10
 9. Aowek одговори на темата Ваши искуства со Сетек.

  Лично одиш, пријава пополнуваш ти даваат бројче за некој ден се јавува сетек ти се извинува и го средуваш проблемот.

  20 Мај 2020 во 16:55
 10. На Aowek му/ѝ се допаѓа мислењето на Oktar во темата Laptop.mk.

  Дилемата е дали лицето Г.Г. не вози тука за да си мајна или едноставно сајтот е заразен од страна на хакерски зликовци??? Предлагам...

  20 Мај 2020 во 14:12
 11. На Aowek му/ѝ се допаѓа мислењето на ARMac во темата Laptop.mk.

  Море крипто мајнер има на страната дај не постирајте линкови паѓа рејтинг на форум море.

  20 Мај 2020 во 13:57
 12. Aowek одговори на темата VDSL @Телеком МК.

  Повеќе од 60 мпб/с нема да ти пуштат сигурно тој е пакетот интернет Л за вдсл.

  20 Мај 2020 во 09:09
 13. На Aowek му/ѝ се допаѓа мислењето на gOJDO во темата MSI GeForce RTX 2080Ti Gaming Trio 11GB OC.

  [ATTACH] [ATTACH] [ATTACH]

  20200519_220044.jpg 20200519_220023.jpg 20200519_220034.jpg 19 Мај 2020 во 22:08
 14. На Aowek му/ѝ се допаѓа мислењето на Astraion во темата Што последно сте надградиле на вашиот компјутер (компонети за компјутер ONLY!) - ЧИТАЈ 1 ПОСТ!.

  Моето Corsair H100i v2 почна да лади од Октомври 2016, да не го урочам уште си лади и тоа поголеми температури сега од 9700К.. вода не...

  19 Мај 2020 во 22:08