• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од [email protected]

 1. A

  Новата платформа за учење на далечина

  Јас мислев женине на Фемина се трачарки, ама вие сте бре врв! Малограѓански муабети како за пред коперација :D Им направивте математика на луѓево, чиниш дома сте им. Па зошто на одмори оделе, па зошто евтини компјутери имале, па мрзи биле, па неписмени, па.... А да си гледате своја работа, за...
 2. A

  Payoneer картичка

  Апдејт за мојава состојба. Денес проверив на пајонер одобрена ми е идентификација на адреса со сметка на име на маж и венчаница. Нит ми пратија мејл, нит ништо. Случајно проверив. Може и мејл ќе ми пратат некогаш. Јас одев преку чат, претходно пратив лична карта постара од 12 месеци, автоматски...
 3. A

  Payoneer картичка

  Значи господе боже се!!! Мене ме одбија оти требало да бидат понови документите. Така ми кажаа на чатот. Сметката од НЛБ не знам зошто ја одбија. Трансакции немам со години таму. Чекам да видам со сметките од маж ми што ќе биде. Ако не, пак ќе ги барам. Или нова лична карта да вадам! :mad:
 4. A

  Payoneer картичка

  Како ти помина? Мене личната карта ми е 2017, не ми помина. Од НЛБ онлајн пдф такоЏе не помина.
 5. A

  Payoneer картичка

  Да. Ги пратив сите документи што ги имам. Банката не помина, сега чекам сметка од маж и венчаница што ќе се случи. Ако не, друга опција немам. Да вадам нова лична карта :annoyed: Картичката мене ми функционира нормално. Денес не сум проверила, ама вчера беше ок.
 6. A

  Payoneer картичка

  Дали на некој му поминало верификација со банкарска сметка? И што приложивте? Лична карта ме одбија, пратив на чатот извод од НЛБ онлајн, и тоа го одбија, сега чекам сметка од маж со венчаница да видам што ќе кажат. Друга опција немам :annoyed:
 7. A

  Payoneer картичка

  Или тоа, или имам извод од НЛБ, само без печат е оти го симнав од страна. Ај, ќе пишам што ќе направам.
 8. A

  Payoneer картичка

  Не прочитав :annoyed: Ништо, ќе ги контактирам на чат.
 9. A

  Payoneer картичка

  А од кај ви е инфово дека документите не треба да се постари од 12 месеци? Јас пратив ID, ќе видиме што ќе кажат, ама како што се “агилни” подобро да ги контактирам на чат па да видам што ќе направиме. Сметка на мое име немам, од НЛБ евентуално извод, или сметка на име на маж ми заедно со...
 10. A

  Payoneer картичка

  Мене ме интересира ова со повлекувањево пари од пајонер на тукашна сметка (НЛБ) Колку што читам поминува трансакцијата, ама што понатаму? Како го пријавувате приходот во УЈП? Дали може да имаме проблеми со оглед на тоа што парите кои ни пристигнуваат се од наша странска сметка, а нели нелегално...
 11. A

  Payoneer картичка

  Па сеа... ова во нормална држава. Кај нас освен пајонеер кои други опции ги имаме за наплата? Јас не сум на Upwork и немам друг начин како да наплатам освен пајонер. Пејпел не функционира, а 99% од клиентите не те ни погледнуваат ако им кажеш дека сакаш на сметка да ти префрлаат пари, така...
На врв Дно