• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од AngelaXY

  1. A

    Помош со задача.....

    Имам слична ваква задача и стигнав до негде. :)) Направив xml writer, но проблемот е што треба да го повикам повеќе пати т.е да внесам повеќе објекти. Бидејќи document builder factory, таговите и елементите се наоѓаат во истиот метод, кога ќе го повикам ми прави overwrite на фајлот, па во новиот...
На врв Дно