• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Andrijana86

 1. A

  Проблеми со копирање на фајлови во Linux

  да и јас помислив така, но страв мие да не несака после да ми ги ископира :( бидејќи предмалку кога правев нова копија поточно кога заврши копирањето отидов на propertis на usb-то за да видам колку меморија ми зафаќа и прво ми показа само 208 МB и пишуваше само 8items а фолдерот има околу 3700...
 2. A

  Проблеми со копирање на фајлови во Linux

  може ли некој да ми помогне околу околу овој проблем?!
 3. A

  Проблеми со копирање на фајлови во Linux

  Имам потреба од back up на податоци на еден фолдер во Linux, но проблемот е што никогаш до сега не сум работела во овој оперативен систем. Прво направив копија на истиот фолдер на форматирано usb пред неколку недели и се беше ок, но сега треба повторно да направам back up и кога ке го копирам...
 4. A

  Проблеми со отварање на Word документ

  Фала многу на мислењата, инаку го преинсталирав Office и сега работи:D Инаку чудно ми беше што Excel го отвараше без проблем а Word нејќеше
 5. A

  Проблеми со отварање на Word документ

  тоа "не ми отвара " значи дека кога ке кликнам со глувче воопшто не реагира исто така и со десен клик кога одам и со OPEN и со OPEN WITH... никако не отвара воопшто не реагира...дали некој може да ми помогне?
 6. A

  Проблеми со отварање на Word документ

  Дали некој може да ми помогне, го имам следниов проблем: Ниту еден Word документ не ми се отвара, кликнам на него и ништо не се појавува и со десен клик ништо неможам да отворам, во што е проблемот. Excel и сите други office документи ми ги отвара, освен ова. Ве молам за помош, итно ми е...
 7. A

  Sharing

  Fala ti, mnogu mi pomogna...pozdrav
 8. A

  Sharing

  site cetiri imaat Windows XP
 9. A

  Sharing

  se raboti za Sharing vo lokalna mreza, imam povrzano 4 kompjuteri i sakam do eden ist word dokument site da imaat pristap i da imaat pravo da go menuvaat i koristat kako svoj. Se nadevam deka dobro objasniv :) fala mnogu :)
 10. A

  Sharing

  Dali moze nekoj da mi kaze kako da napravam Sharing na obicen Word dokument? Pocetnik sum vo ovaa rabota pa ako nekomu ne mu e problem neka mi objasni podetalno :) odnapred fala. Poz
На врв Дно