• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Andrejrulz

 1. A

  Samsung паметни телефони - генерална дискусија

  Апсолутно си во право. Целосно се согласувам со тоа што го кажа бидејќи е 100% точно. Секој што купува нов телефон треба да се води според споменатите точки... АМА, Меракот нема цена, и тогаш секоја логика и разум пропаѓаат во вода како мелнички камен.
 2. A

  Samsung паметни телефони - генерална дискусија

  Јас планирав пред околу 3-4 месеци да се почастам со samsung buds бидејќи добив некои непланирани пари и реков да си купам нешто што не би си го дозволил во нормални околности, а ќе ми остане како убав поклон... И така почнаа муабети за S21..па на крај испадна дека ќе има гратис buds pro со...
 3. A

  Проблем со екран на лаптоп

  Бидејќи немам документи во близина да проверам, а не памтам точно кој модел беше, system information вика вака:
 4. A

  Проблем со екран на лаптоп

  Фала ти на одговорот и на ангажираноста во темава! @Daniel86 може коментар? Или те чекам и на приватна порака да пишеш :)
 5. A

  Проблем со екран на лаптоп

  Сега прв пат го палам лаптопот откако ја отворив темава.. на почеток веднаш почна да трепери како кога ќе изгуби сигнал антената на телевизорот, и веднаш благо го притиснав на точките од сликава, и веднаш се опорави... после 2-3 секунда пак исто почна да трепери, пак го притиснав, пак се...
 6. A

  Проблем со екран на лаптоп

  Фала на сите што одговоривте до сега Откако ја отворив темата, го немам чепнато лаптопот (работам на десктоп)... Утре ќе проверам тоа што ми беше предложено да го притиснам екранот на долниот дел на страните па ќе кажам дали има некој ефект. А што спомнувате менување екран, за каков тип на...
 7. A

  Проблем со екран на лаптоп

  Здраво дечки, Ве молам за мислење и совет за проблемот што го имам. (планирам да го носам на сервис деновиве, ама сепак повеќе го вреднувам вашето мислење) Станува збор за Asus S410U. Од пред некое време почна да ми се појавува проблем како на видеово (клик тука). Се појавува во многу рандом...
 8. A

  Samsung паметни телефони - генерална дискусија

  https://setec.mk/samsung/offers/preorder-galaxy-S21
 9. A

  Samsung паметни телефони - генерална дискусија

  Па да, за преку самсунг мк... Никогаш досега не сум правел преднарачка, а сега сум сериозно заинтересиран за s21, ама не знам како оди процесот... А и не можам да дочекам утре да дојде :)
 10. A

  Samsung паметни телефони - генерална дискусија

  Дечки, како функционира pre - order? Еве утре ќе го објават телефонот и ќе може да се прави преднарачки... Ограничен број е? Кога ќе плаќа, при подигање? Колку време треба да се добие телефонот што е нарачан во pre-order период?
 11. A

  Држачи за монитор

  Јас го имам тој Sbox од Анхоч, само што јас ја имам верзијата за два монитори, токму овој што се прикачува од задната страна на бирото. Деловите се метални, прилично е стабилно, има одлична можност за вртење и ротација по сите оски. Веќе неколку месеци го имам, досегашно искуство 10/10...
 12. A

  A1 (поранешно VIP)

  Имав направено update вчера.. затоа ме чудеше дека ништо не ми излегуваше. Ама пишав update на постот горе, logout -> login ја среди работата
 13. A

  A1 (поранешно VIP)

  Како го добивате подарокот? Ја отворам апликацијава ама никако не ми дава ништо... Едит: повторно логирање го реши проблемот. 20 гб во 30 дена
 14. A

  Windows 10 генерална дискусија

  Користам win + shift + s прииилично долго време а исто така и вибер за десктоп, и секогаш го користам во контекс на правење скриншот на дел од екран и веднаш пејст во некоја друга програма пр. viber, whatsapp, teams, slack, one note, outlook, paint, (azure dev ops in browser?) Никогаш, никогаш...
 15. A

  Потрага по FlorPad

  Во џамбо има коцки за на под, 3х3 со демензии од 1.5м^2. Околу 400 денари се... Едит : може грешам за димензиите, ама доволно се за едно столче, има и празен простор од сите страни
На врв Дно