1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Андреј's Recent Activity

 1. Андреј одговори на темата Sony MH755: Слушалки од $8 за аудиофилско уживање.

  Направив уште еден пар со MMCX мод :) [IMG] Следно чекам два аудио кабли и ќе залемам директ на драјвер, без MMCX пинови. Овој MMCX...

  22 Септември 2019 во 23:17
 2. Андреј одговори на темата Wi-Fi за домашна употреба.

  Види ја и оваа листа: Wireless Access Point - Ranking

  19 Септември 2019 во 00:23
 3. Андреј одговори на темата Wi-Fi за домашна употреба.

  AC рутер е :) пишува јасно, не знам зошто очекуваш wifi 6 фреквенции од АC продукт.

  18 Септември 2019 во 18:05
 4. Андреј одговори на темата Wi-Fi за домашна употреба.

  Wifi 6 рутер прва генерација нема да ти трае толку, што од ревизии што од напуштен девелопмент. Затоа OpenWrt е спас за стари уреди. Не...

  18 Септември 2019 во 16:39
 5. Андреј одговори на темата Wi-Fi за домашна употреба.

  Мислам дека далеку е wifi6 од вистинска примена, ама еве објавија нов рутер: ▷ Xiaomi Mi Router AC2100: the first gaming router of the...

  18 Септември 2019 во 07:48