• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од alogenes

 1. alogenes

  Проблем при вклучување на PC

  probaj so drugo napojuvawe pa potoa se drugo ostanato. mislam deka e do nego
 2. alogenes

  Проблем со upload на слика

  koga se obiduvam da uploadiram slika vo mojot profil na eden forum go dobivam slednovo: Error: PHP running on your server does not support GD version 2.x, please switch to GD version 1.x on the config page za sto stanuva zbor i kako da go resam ovoj problem?
 3. alogenes

  Problemi so pregrevanje na procesor

  не измислувајте какво водено ладење. какво 500 ватно напојување. напојувањето од 400 е доволно но прасање е дали сите водови се исправни , знаци провери дали напоните се во границите на толеранцијата, друго не каза со колку вртежи работи кулерот провери и тоа, трето ако имаш пристап до биосот...
 4. alogenes

  SATA2 на SATA

  Работата е завршена SATA1 и SATA2 работат паралелно на една плоча. Благодарам за мислењата.
 5. alogenes

  Која Матична е подобра?

  p31 vs p35 P31 има подршка за 1066MHz System Bus а P35 за 1333MHz System Bus (не навлегувам во тоа дали преку надградба на BIOS тоа подоцна ќе се промени) P31 не подржува Intel Core 2 Extreme (за разлика од P35) а официјално подржува Intel Core 2 Quad. P31 не поодржува DDR3 меморија туку само...
 6. alogenes

  SATA2 на SATA

  Имам матична плоча Abit 3-4 години стара со подршка за SATA и HD Maxtor 160 Gb (SATA) на неа. Сакам да додадам уште еден HD па дали ако купам SATA2 ќе функционира нормално, зашто колку што ми е мене познато разликата помеѓѕ SATA и SATA2 дисковите е единствено во контролерот.
На врв Дно