• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Allen

 1. Allen

  Паметни часовници

  Huawei GT2 дефинитивно, S3 Frontier е стар веќе..
 2. Allen

  Aliexpress

  Тоа беше и работата, да пробам да видам дали вреди. Според ова искуство не вреди :)
 3. Allen

  Aliexpress

  После 5 дена користење продавницата на типот му се затвори и ми го деактивираше акаунтот. Денес ми вратија парите од диспјут :) Не нарачувајте Netflix од Али :)
 4. Allen

  Машина за сушење (облека)

  Јас ваква имам и супер не служи година дена, мислам дека влегува во прајс рејнџот. Едино што ме нервира е малце на капакот пластиката знае да тропа при работа, па му ставам нешто на него да вибрира толку :)...
 5. Allen

  Мобилари во Македонија - искуства и мислења

  Да споделам мое искуство со Ледиком од пред месец дена. Прво на Samsung A5 2017 менував задно стакло, па после наредната недела менував екран на Samsung A50 кој го користам во моментов. Двата беа перфектно средени, А5 го средија за 3 часа, додека А50 околу 6-7 часа. За сервис топло ги препорачувам.
 6. Allen

  Паметни часовници

  Mi bandot колку што знам јас има Activity tagging. Првиот пат коа ќе игра фузбал (или може аеробик и т.н.) ќе ја уклучи таа опција за наредниот пат според движењата автоматски ја препознава и ја активира.
 7. Allen

  Паметни часовници

  Јас препорачувам Mi band 5, пошто чим е за фудбал работава ако акне некој голем ќе му смета ептен. Јас уште користам Mi band 3 и сум задоволен и од апликација и од квалитет. Полнење еднаш на 15-20 дена.
 8. Allen

  Red Dead Redemption 2

  Repack.. светска работа, симињаш 50 гиги за 1 саат, отпакуваш 12 саати :LOL:
 9. Allen

  Која игра ја плешаш во моментов?

  Кога ја давале? Од GTA V па наваму се имам собрано, не ваљда дека не сум ја приметил? Инаку потврдувам, ептен добра е Kingdom Come (y)
 10. Allen

  Aliexpress

  Јас вчера нарачав Netflix Premium акаунт (shared) колку да пробам да видам дали и како функционира. Одма во приватна порака добив логин инструкции и пин за мојот профил. Се си работи финко сеа за сеа. 2.34 eur. 1 месец.
 11. Allen

  Која игра ја плешаш во моментов?

  eFootball Pro Evolution Soccer 2021 Season Update (Lite) на Steam. Гага е и myclub модот е се што ви треба, online ranked натпревари, купови и учество во eFootball Open.
 12. Allen

  Aliexpress

  Cainao Super Economy се и двете.
 13. Allen

  Aliexpress

  Жими сВе
 14. Allen

  Aliexpress

  Иницијално нарачката е направена на 30.10 преку Cainao, претходно имав исто нарачано преку Cainao и чекав мнооогу повеќе.. Значи нема везе, зависи од нарачка до нарачка како ќе се потрефи :)
 15. Allen

  Која игра ја плешаш во моментов?

  Рикна завчера... ја спремам за во рерна сеа, ако се врати во живот да ја довршам барем RDR2, ако не иде у канта :cry:
На врв Дно