1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

alkibijad01's Recent Activity

 1. На alkibijad01 му/ѝ се допаѓа мислењето на borcep во темата Каков софтвер користите за миграција на оперативен систем на нов драјв?.

  Macrium reflect.

  7 Април 2020 во 23:52
 2. alkibijad01 одговори на темата Резултати од мерење на потрошувачка на клима уреди и други уреди топлотни пумпи (читај правила).

  Ако работела 24/7 ова е за фалење. Просекот е под 500 вати на час. Sent from my Redmi

  6 Април 2020 во 17:46
 3. alkibijad01 одговори на темата Проценка AKG D12 Vintage Microphone.

  18.000 - 20.000 мкд. Sent from my Redmi

  3 Април 2020 во 09:50