• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од alkibijad

 1. A

  Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

  @the_maker, другар ти пратив порака вчера. Кога ќе можеш да поразговараме, сакам да земам телефон. Sent from my 6036Y using Tapatalk
 2. A

  Intel Kaby Lake - генерална дискусија

  А за линукс спомнаа нешто? Колку пати побрзо ќе работи виндоуз 10? Sent from my 6036Y using Tapatalk
 3. A

  Избор на клима уред (линк со резултати од мерења има во првиот пост)

  Имам 3. Vivax geei 5.5 во дневната соба од 40 квадрати, Gree Lomo 3.5 во двете спални од 17 и 12 квадрати. Засега задоволен и од топлина и од сметки. Sent from my 6036Y using Tapatalk
 4. A

  Избор на клима уред (линк со резултати од мерења има во првиот пост)

  Тогаш онаа за која продавачот ќе гарантира дека испорачува топлина на - 15. Имам една од трите предложени, ама во две помали простории. Минатата зима поминав одлично, ама и зимата не беше многу студена. Sent from my 6036Y using Tapatalk
 5. A

  Избор на клима уред (линк со резултати од мерења има во првиот пост)

  Куќа или стан? На која страна гледа? На кој кат? Изолација има? Прозорци какви? Под? Sent from my 6036Y using Tapatalk
 6. A

  Избор на клима уред (линк со резултати од мерења има во првиот пост)

  Батка, прво кажи што ќе загреваш? Топлински загуби на просторот? Димензии на просторот? Sent from my 6036Y using Tapatalk
 7. A

  кој мобилен од опција 1 и опција 2?

  Off Последниот од првата опција го зедов пред скоро две години од нив за 2500, а сега го нудат за 3000!!! On Истиот е солиден телефон ама малку е назаден во однос на новите телефони. Впрочем сите наведени се такви, некои помалку, некои повеќе, и би им одговарале на луѓе кои не очекуваат многу...
 8. A

  Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

  А да прашувам, нешто RN3 PRO дали имате? И колку пари е?
 9. A

  Искуство со Thinkpad X131e

  А баш ти е нежна фацата на сликата
 10. A

  Штедливи ЛЕД сијалици искуства

  Претходно имав CFL иста јачина па сметката е иста, а осветленоста е околу 20% подобра (ова по слободна проценка).
 11. A

  Штедливи ЛЕД сијалици искуства

  Ги користам веќе три месеци тие од 12w и досега се одлични. Имаат и две години гаранција.
 12. A

  Дилерски Цени

  +1
 13. A

  проблем со компјутерот

  Прво: Ако немаш искуство во работа со компоненти, не чепкај ништо. Ако имаш искуство, промени ја графичката и оди по чекорите кои ти ги дадов погоре. Ende
 14. A

  проблем со компјутерот

  Едно долго и две куси се графичка. Ако има посебна обиди се со друга или евентуално извади ја и доколку има и на самата плоча пробај само со неа. Доколку нема посебна туку ја користи таа од матичната, обиди се да ставиш посебна. Ако ништо од ова не успее... Нов жетон.
 15. A

  проблем со компјутерот

  Тоа што свири. Свири секогаш исто? Ако да, кои тонови? (двапати долго еднаш кратко на пример).
На врв Дно