• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

AlfaMobil

Роденден
7 јануари 1988 (Возраст: 33)
Веб-страница
http://www.gsm.mk
Локација
ул. Водњанска, бр.3
Processor & Cooler
nVidia i5 4690
Storage
300GB
PSU
Deepcool 750w
RAM
4GB
VGA
Geforce GTX 960 G1 Gaming 2GB
Case
Deepcool
Mouse
..
Audio
..
Monitor
Sony Bravia 32inch
Motherboard
MB Gigabyte Z97X-SLI LGA1150
OS
Windows 7 ultimate 64bit
Прекар
Божидар
Професија
Сервисер
Програмски јазици
Македонски, Англиски
Пол
Машки
Најчесто користени апликации
GSM Macedonia, Facebook
Интереси
Мобилни Телефони

Потпис

На врв Дно