1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Трофеи освоени од Alex

 1. 110
  Доделено: 14 Август 2018

  10 години со нас

  Имаш причина да частиш, денес правиш Љубилеј ;)

 2. 10
  Доделено: 7 ноември 2015

  Мобилна верзија

  Читај го форумот со темата за мобилни уреди.

 3. 50
  Доделено: 12 oктомври 2015

  5 Години со нас

  Вие сте член на овој форум цели 5 години. Никогаш не се откажувајте!

 4. 50
  Доделено: 1 oктомври 2014

  Активен гик

  Постирај 500 мислења.

 5. 30
  Доделено: 15 Август 2013

  Допаднати 100 мислења

  Твоите мислења се допаднати 100 пати.

 6. 10
  Доделено: 29 Април 2013

  Среќен роденден!

  Трофеј доделен за секој роденден на членовите.

 7. 20
  Доделено: 26 Април 2013

  Допаднати 50 мислења

  Твоите мислења се допаднати 50 пати.

 8. 25
  Доделено: 10 Март 2013

  Гик

  Постирај 250 мислења.

 9. 10
  Доделено: 5 Февруари 2013

  Допаднати 25 мислења

  Твоите мислења се допаднати 25 пати.

 10. 5
  Доделено: 2 Декември 2011

  Допаднато мислење

  На некого му се допаѓа едно од твоите мислења.

 11. 10
  Доделено: 2 Декември 2011

  Wax on, wax off

  Постирај 100 мислења.

 12. 5
  Доделено: 2 Декември 2011

  Прво мислење

  Постирај едно мислење на форумот