1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Трофеи освоени од alex-st

 1. 50
  Доделено: 30 ноември 2015

  5 Години со нас

  Вие сте член на овој форум цели 5 години. Никогаш не се откажувајте!

 2. 10
  Доделено: 19 Април 2014

  Wax on, wax off

  Постирај 100 мислења.

 3. 20
  Доделено: 9 Април 2014

  Допаднати 50 мислења

  Твоите мислења се допаднати 50 пати.

 4. 10
  Доделено: 25 Февруари 2014

  Допаднати 25 мислења

  Твоите мислења се допаднати 25 пати.

 5. 5
  Доделено: 16 ноември 2012

  Допаднато мислење

  На некого му се допаѓа едно од твоите мислења.

 6. 5
  Доделено: 15 ноември 2012

  Прво мислење

  Постирај едно мислење на форумот

 7. 10
  Доделено: 13 ноември 2012

  Среќен роденден!

  Трофеј доделен за секој роденден на членовите.