• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од АлександарС

 1. А

  Паскал лекции и туторијали

  Здраво на сите ве молам некој ако можи да ми прати код од квадратна равенка во паскал. ми треба за уте а не мозам да ја написам никако
 2. А

  Nekolku programi [PASCAL]

  Здраво на сите јас сум нов на форумов денеска го отворив профилов. па ве молам ако можи некој да ми прати код за КВАДРАТНА РАВЕНКА. Ми треба за утре. ФАЛА
На врв Дно