1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Членови кои го/ја следат AleksandarCaki

 1. architect

  Unstoppable , Машко, од Скопје
  Мислења:
  1,938
  Допаѓања:
  2,317
  Поени од трофеи:
  1,602
 2. borcep

  Practice makes perfect, Машко, 39, од Скопје
  Мислења:
  839
  Допаѓања:
  1,388
  Поени од трофеи:
  280
 3. Garfield'

  Intern, Машко, 22
  Мислења:
  237
  Допаѓања:
  47
  Поени од трофеи:
  30
 4. Ker50

  Intern, 29
  Мислења:
  0
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  10
 5. Kliment123

  Intern, Машко, 23
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  25
 6. prichina

  Cuda 5.5, Машко, 37, од Скопје
  Мислења:
  7,810
  Допаѓања:
  5,012
  Поени од трофеи:
  2,312
 7. Гим010

  Intern, Машко, 26
  Мислења:
  0
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0