• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од aleksandar89

 1. A

  Course 20486A: Developing ASP.NET MVC 4 Web Applications

  Сакам да го полагам курсот 20486A Developing ASP.NET MVC 4 Web Applications, но неуспеав да најдам официјална книга и тренинг материјали многу многу по интернет. Доколку некој знае нешто повеќе за овој курс или пак за другите од пакетот MCSD: Web Applications би ми завршил голема работа ако ме...
 2. A

  Земање променлива од JavaScript

  Пробувам да извадам променлива од JavaScript во aspx страница (code behind). Пробав со подесување на текст бокс или лабела и се си е ок вредноста се вметнува(испишува) во нив но после кога сакам да ја земам пример со IDlabela.text ми дава дека е празно. Не ке да е до postback дека прбав...
На врв Дно