• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Alek24

 1. Alek24

  MCSA,MCSE

  Zdravo decki, gledam deka ste polagale MCSA, pa kje ve zamolam ako mozi da mi kazite kolku prasanja se na testot 70-284 MSExchange, i dali imate nekoj kombinacii. Jas najdov nekoj testovi so okolu 150 prasanja ama na testking stranata gledam deka najnovata verzija e so 281 prasanje. Fala i pozdrav
 2. Alek24

  Google Wave Invites

  Ajde ako mozi i za mene edna pokana :) [email protected] Fala odnapred
 3. Alek24

  Nokia N95 8GB или Nokia N96

  N95 да си земиш, нема да згрешиш. Јас сум користел скоро година дена N95 и немав никаков проблем ни со меморија ни со нешто друго. Иначе N96 од 100 продаени 60 се вратени на сервис :) види сега ти шо ти е поубо :)
 4. Alek24

  Hardware Diagnostic

  Фала дечки. Ке пробам со овие чуда сега да видам со ќе напрам. Поздрав
 5. Alek24

  Hardware Diagnostic

  Пошто јас не сум хардвераш :) Дали ќе можи да ми кажиш некој подобри програми за тестирање на процесор, рам, хард диск... Најдов нешто јас ама сакам нешто шо е испробано.
 6. Alek24

  Hardware Diagnostic

  Здраво на сите, Сакам да прашам дали некој знае да ми каже програма за дијагностика на хардвер. Значи да го сканира целиот компјутер и да покажи дали некој дел од него не чини и што е тоа што не чини. Поздрав
 7. Alek24

  Mozilla Firefox Bitola Promotion Група

  Јас сигурно ќе идам. Еве сега ја пополнувам пријавата. Цела година сум Скопје и за празниците гарант ќе бидам дома:D
 8. Alek24

  Каква фирма е Сеавус?

  Во Сеавус работат C, C#, Java највеќе. Нормално работат и друго али во глобала овие 3. Јас работев таму некој месец и бев на одржување на Billing системи и се работеше во Perl, скрипти.
 9. Alek24

  Каква фирма е Сеавус?

  Супер фирма е Сеавус. Јас сум бил дел од фирмата и можам да кажам дека е најдобра кај нас, а можи и пошироко. Плата на време, одлични услови за работа. Е сега малце е проблем шо е далеку од цивилизацијата и работното време со паузата. Исто така ако си почетник, шибај во Сеавус:LOL:
 10. Alek24

  Тестирајте ја Вашата брзина

  Еве во Црнице колку е брз интернетот. Не е надминат лимит!!! Не можиш мејл да си провериш. КАТАСТРОФА!!!
 11. Alek24

  Делење на кабелски интернет

  Значи си местиш IP адреси на едниот на пр. 192.168.0.1, а на другиот 192.168.0.2. На вториот местиш Default gateway 192.168.0.1 и DNS сервери кои ќе ги видиш од Run од првиот компјутер. pozz
 12. Alek24

  Делење на кабелски интернет

  Проблемот можиш да го решиш со 2 мрежни картици. Добиваш интернет на едната и после преку другата мрежна делиш со другиот компјутер.
 13. Alek24

  Кој прелистувач е најбрз по ваше?

  Safari до сега е најдоброто што го имам користено. Пред некој ден го инсталирав и подобар е од Mozilla, барем на мојата машина:)
 14. Alek24

  Windows Server 2003 R2 SP2

  Login Systems е горе кај болницата претставништвото. Сигурен сум дека ќе најдиш таму. Ако не, на крај краева ке ти донесат тие од Скопје:D
 15. Alek24

  Реакции за новиот IT.com.mk

  Е ова веќе личи на нешто:) Супер е, само напред
На врв Дно