• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Adivius

 1. Adivius

  Google AdSense во Македонија

  поради невнимание (до душа не очекував толку брзо да стигнам до исплата) ми стигна чекот. Кое е најдобро решение? Да оставам чекот да стане невалиден? Ако има некој искуство да ми предложи решение. За мала сума се работи ($100), ама па зошто да пропаднат...
 2. Adivius

  Google AdSense во Македонија

  Ако може да ја искористам темава да прашам дали има некакви проблеми со монетизација на Google Adsense чекови во македонските банки? И ако некој знае, која е минимална сума и дали има временско ограничување чекот?
На врв Дно