1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Значајни членови

 1. 2

  dddragan

  Gaining Experience, Машко
  Мислења:
  195
  Допаѓања:
  200
  Поени од трофеи:
  180
 2. 2

  Oktar

  Guru, Машко, 34, од Skopje
  Мислења:
  3,304
  Допаѓања:
  9,549
  Поени од трофеи:
  1,707
 3. 1

  skullmonkey

  Модератор, Машко, од Скопје
  Мислења:
  3,858
  Допаѓања:
  2,984
  Поени од трофеи:
  1,837
 4. 1

  Steam.

  On your way to fame, од Чаир
  Мислења:
  666
  Допаѓања:
  593
  Поени од трофеи:
  255
 5. 1

  bogoevski

  Unstoppable , Машко, од Longyearbyen
  Мислења:
  1,685
  Допаѓања:
  2,662
  Поени од трофеи:
  1,517
 6. 1

  marv

  Practice makes perfect, Машко
  Мислења:
  1,989
  Допаѓања:
  1,218
  Поени од трофеи:
  612
 7. 1

  D3N1EL

  Practice makes perfect, Машко, од Нижни Новгород, Русија
  Мислења:
  2,842
  Допаѓања:
  1,368
  Поени од трофеи:
  712
 8. 1

  Lokvan

  Unstoppable , Машко, од SK
  Мислења:
  2,366
  Допаѓања:
  3,240
  Поени од трофеи:
  1,642
 9. 1

  ARMac

  Орган, Машко, 37, од Скопје
  Мислења:
  5,868
  Допаѓања:
  6,466
  Поени од трофеи:
  2,207
 10. 1

  Gaston

  Unstoppable
  Мислења:
  1,264
  Допаѓања:
  2,298
  Поени од трофеи:
  1,365
 11. 1

  Andrejrulz

  Gaining Experience, Машко
  Мислења:
  54
  Допаѓања:
  58
  Поени од трофеи:
  50
 12. 1

  DrMTR

  Guru, 32
  Мислења:
  6,218
  Допаѓања:
  6,346
  Поени од трофеи:
  2,202
 13. 1

  pipelin

  On your way to fame, Машко
  Мислења:
  1,155
  Допаѓања:
  718
  Поени од трофеи:
  355
 14. 1

  jovankaramac

  Gaining Experience, Машко, 34
  Мислења:
  47
  Допаѓања:
  54
  Поени од трофеи:
  40
 15. 1

  Fatal1ty_

  Großmeister, Машко
  Мислења:
  21,293
  Допаѓања:
  24,790
  Поени од трофеи:
  2,377
 16. 1

  Metuzalem

  Epic, Машко, од 1000 Скопје
  Мислења:
  6,200
  Допаѓања:
  11,233
  Поени од трофеи:
  2,217
 17. 1

  stevo15

  Gaining Experience, Машко, од Битола
  Мислења:
  254
  Допаѓања:
  197
  Поени од трофеи:
  175
 18. 1

  Frozen.

  Gaining Experience, Машко, 21
  Мислења:
  84
  Допаѓања:
  74
  Поени од трофеи:
  50
 19. 1

  Sludge.Factory

  On your way to fame, Машко, 28, од Gostivar
  Мислења:
  545
  Допаѓања:
  749
  Поени од трофеи:
  265
 20. 1

  tomi

  Guru, Машко, од Скопје
  Мислења:
  9,873
  Допаѓања:
  9,114
  Поени од трофеи:
  2,342