1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Значајни членови

 1. 2

  dddragan

  Gaining Experience, Машко
  Мислења:
  206
  Допаѓања:
  207
  Поени од трофеи:
  180
 2. 2

  Oktar

  Guru, Машко, 35, од Skopje
  Мислења:
  3,334
  Допаѓања:
  9,749
  Поени од трофеи:
  1,707
 3. 2

  Metuzalem

  Epic, Машко, од 1000 Скопје
  Мислења:
  6,282
  Допаѓања:
  11,383
  Поени од трофеи:
  2,217
 4. 1

  skullmonkey

  Модератор, Машко, од Скопје
  Мислења:
  3,965
  Допаѓања:
  3,090
  Поени од трофеи:
  1,837
 5. 1

  Steam.

  On your way to fame, од Чаир
  Мислења:
  699
  Допаѓања:
  634
  Поени од трофеи:
  255
 6. 1

  bogoevski

  Unstoppable , Машко, од Longyearbyen
  Мислења:
  1,668
  Допаѓања:
  2,656
  Поени од трофеи:
  1,517
 7. 1

  marv

  Practice makes perfect, Машко
  Мислења:
  2,080
  Допаѓања:
  1,360
  Поени од трофеи:
  812
 8. 1

  D3N1EL

  Practice makes perfect, Машко, од Нижни Новгород, Русија
  Мислења:
  2,863
  Допаѓања:
  1,396
  Поени од трофеи:
  712
 9. 1

  Lokvan

  Unstoppable , Машко, од SK
  Мислења:
  2,409
  Допаѓања:
  3,292
  Поени од трофеи:
  1,642
 10. 1

  ARMac

  Орган, Машко, 37, од Скопје
  Мислења:
  5,922
  Допаѓања:
  6,615
  Поени од трофеи:
  2,207
 11. 1

  Gaston

  Unstoppable
  Мислења:
  1,298
  Допаѓања:
  2,353
  Поени од трофеи:
  1,365
 12. 1

  Andrejrulz

  Gaining Experience, Машко
  Мислења:
  55
  Допаѓања:
  59
  Поени од трофеи:
  100
 13. 1

  DrMTR

  Guru, 32
  Мислења:
  6,251
  Допаѓања:
  6,365
  Поени од трофеи:
  2,202
 14. 1

  pipelin

  On your way to fame, Машко
  Мислења:
  1,177
  Допаѓања:
  747
  Поени од трофеи:
  355
 15. 1

  Daniel86

  Guru, Машко, 33, од Скопје, Карпош 1
  Мислења:
  2,657
  Допаѓања:
  6,818
  Поени од трофеи:
  1,717
 16. 1

  jovankaramac

  Gaining Experience, Машко, 34
  Мислења:
  47
  Допаѓања:
  55
  Поени од трофеи:
  40
 17. 1

  Fatal1ty_

  Großmeister, Машко
  Мислења:
  21,389
  Допаѓања:
  25,021
  Поени од трофеи:
  2,377
 18. 1

  stevo15

  Gaining Experience, Машко, од Битола
  Мислења:
  259
  Допаѓања:
  226
  Поени од трофеи:
  215
 19. 1

  Frozen.

  Gaining Experience, Машко, 21
  Мислења:
  93
  Допаѓања:
  82
  Поени од трофеи:
  50
 20. 1

  Sludge.Factory

  On your way to fame, Машко, 28, од Gostivar
  Мислења:
  599
  Допаѓања:
  833
  Поени од трофеи:
  265