1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Значајни членови

 1. 26,780

  psyside

  Rising Star
  Мислења:
  26,780
  Допаѓања:
  27,476
  Поени од трофеи:
  2,342
 2. 21,851

  Fatal1ty_

  Großmeister, Машко
  Мислења:
  21,851
  Допаѓања:
  26,098
  Поени од трофеи:
  2,377
 3. 10,821

  krema

  Professor, Машко
  Мислења:
  10,821
  Допаѓања:
  10,367
  Поени од трофеи:
  2,317
 4. 9,827

  tomi

  Guru, Машко, од Скопје
  Мислења:
  9,827
  Допаѓања:
  9,078
  Поени од трофеи:
  2,342
 5. 9,695

  gOJDO

  Мислења:
  9,695
  Допаѓања:
  14,341
  Поени од трофеи:
  2,317
 6. 8,552

  gokica

  Модератор
  Мислења:
  8,552
  Допаѓања:
  10,655
  Поени од трофеи:
  2,342
 7. 6,686

  Astro

  Guru, Машко
  Мислења:
  6,686
  Допаѓања:
  9,386
  Поени од трофеи:
  2,207
 8. 6,476

  ARMac

  Орган, Машко, 38, од Скопје
  Мислења:
  6,476
  Допаѓања:
  7,466
  Поени од трофеи:
  2,207
 9. 5,297

  kirev

  Unstoppable , Машко, од Скопје
  Мислења:
  5,297
  Допаѓања:
  3,702
  Поени од трофеи:
  2,327
 10. 4,762

  uwemi

  Unbeatable , Машко, од Skopje
  Мислења:
  4,762
  Допаѓања:
  4,291
  Поени од трофеи:
  1,752
 11. 4,606

  olikomerc

  Unstoppable , Машко
  Мислења:
  4,606
  Допаѓања:
  3,537
  Поени од трофеи:
  1,817
 12. 4,601

  SaleSk

  Arzt, Машко, 43
  Мислења:
  4,601
  Допаѓања:
  5,175
  Поени од трофеи:
  1,852
 13. 4,599

  Pane24

  Unbeatable , Машко, 34, од Ethermine
  Мислења:
  4,599
  Допаѓања:
  4,066
  Поени од трофеи:
  1,717
 14. 4,181

  StalkeR

  Unstoppable , Машко, 29
  Мислења:
  4,181
  Допаѓања:
  3,925
  Поени од трофеи:
  1,817
 15. 4,157

  skullmonkey

  Unstoppable , Машко, од Скопје
  Мислења:
  4,157
  Допаѓања:
  3,299
  Поени од трофеи:
  1,852
 16. 3,791

  xenon

  Guru, Машко, 38, од Erga Gomnes
  Мислења:
  3,791
  Допаѓања:
  9,444
  Поени од трофеи:
  1,707
 17. 3,701

  Oktar

  Epic, Машко, 35, од Skopje
  Мислења:
  3,701
  Допаѓања:
  11,019
  Поени од трофеи:
  1,707
 18. 3,281

  HardCorec

  Unbeatable , Машко
  Мислења:
  3,281
  Допаѓања:
  4,814
  Поени од трофеи:
  1,717
 19. 3,237

  Necromancer

  Unstoppable , Машко, од Барокно Скопје
  Мислења:
  3,237
  Допаѓања:
  3,618
  Поени од трофеи:
  1,717
 20. 3,199

  goranzoran

  Unstoppable , Машко, од скопје
  Мислења:
  3,199
  Допаѓања:
  2,718
  Поени од трофеи:
  1,717
 21. 2,870

  spiritBreaker

  Unstoppable , Машко, од Зменоо
  Мислења:
  2,870
  Допаѓања:
  3,299
  Поени од трофеи:
  1,657
 22. 2,839

  Costigan_Jr

  Unstoppable
  Мислења:
  2,839
  Допаѓања:
  3,951
  Поени од трофеи:
  1,717
 23. 2,763

  Daniel86

  Guru, Машко, 33, од Скопје, Карпош 1
  Мислења:
  2,763
  Допаѓања:
  7,235
  Поени од трофеи:
  1,717
 24. 2,645

  SiPy`

  Unbeatable , Машко, од У строК центар!
  Мислења:
  2,645
  Допаѓања:
  4,525
  Поени од трофеи:
  1,677
 25. 2,520

  Cika

  V.I.P
  Мислења:
  2,520
  Допаѓања:
  1,184
  Поени од трофеи:
  837
 26. 2,344

  JunkieMKD

  Retro King, Машко, од Ке Пенине
  Мислења:
  2,344
  Допаѓања:
  1,082
  Поени од трофеи:
  842
 27. 2,332

  omegaRED

  Unstoppable , Машко, од Скопје
  Мислења:
  2,332
  Допаѓања:
  2,800
  Поени од трофеи:
  1,707
 28. 2,098

  igor_igor

  Unstoppable , Машко, од Скопје
  Мислења:
  2,098
  Допаѓања:
  3,251
  Поени од трофеи:
  1,717
 29. 1,873

  Alucard

  Шериф, Машко, од Скопје
  Мислења:
  1,873
  Допаѓања:
  1,761
  Поени од трофеи:
  507
 30. 1,667

  bogoevski

  Unstoppable , Машко, од Hønsebybotn
  Мислења:
  1,667
  Допаѓања:
  2,686
  Поени од трофеи:
  1,627
 31. 1,411

  imperial

  V.I.P, Машко, од Скопје
  Мислења:
  1,411
  Допаѓања:
  2,035
  Поени од трофеи:
  1,627
 32. 1,386

  STEFF

  Unstoppable , од Скопје
  Мислења:
  1,386
  Допаѓања:
  2,157
  Поени од трофеи:
  1,707
 33. 1,262

  Pulse

  Practice makes perfect, Машко, од 127.0.0.1
  Мислења:
  1,262
  Допаѓања:
  1,311
  Поени од трофеи:
  380
 34. 1,150

  Mao

  On your way to fame, Машко
  Мислења:
  1,150
  Допаѓања:
  702
  Поени од трофеи:
  627
 35. 1,134

  Sharlovski

  Unstoppable , Машко, 36, од Ресен
  Мислења:
  1,134
  Допаѓања:
  2,589
  Поени од трофеи:
  1,345
 36. 1,025

  shifty

  Модератор
  Мислења:
  1,025
  Допаѓања:
  1,351
  Поени од трофеи:
  642
 37. 1,013

  HocusPocus

  On your way to fame
  Мислења:
  1,013
  Допаѓања:
  633
  Поени од трофеи:
  505
 38. 990

  Вајкинг

  Practice makes perfect, Машко, од Скопје
  Мислења:
  990
  Допаѓања:
  1,209
  Поени од трофеи:
  330
 39. 966

  DonFrozex

  Practice makes perfect, Машко
  Мислења:
  966
  Допаѓања:
  1,172
  Поени од трофеи:
  270
 40. 892

  Fredy

  Unstoppable , Машко, од Skopje
  Мислења:
  892
  Допаѓања:
  2,244
  Поени од трофеи:
  1,280
 41. 892

  borcep

  Practice makes perfect, Машко, 40, од Скопје
  Мислења:
  892
  Допаѓања:
  1,443
  Поени од трофеи:
  280
 42. 822

  Gucci

  On your way to fame
  Мислења:
  822
  Допаѓања:
  698
  Поени од трофеи:
  370
 43. 814

  Jokerski

  On your way to fame, Машко, од Во твојот ум чедо
  Мислења:
  814
  Допаѓања:
  731
  Поени од трофеи:
  290
 44. 664

  aleksuperior

  On your way to fame, Машко
  Мислења:
  664
  Допаѓања:
  909
  Поени од трофеи:
  270
 45. 622

  brasica

  On your way to fame
  Мислења:
  622
  Допаѓања:
  948
  Поени од трофеи:
  517
 46. 566

  DeJaVu

  On your way to fame, Машко, 39, од Скопје
  Мислења:
  566
  Допаѓања:
  687
  Поени од трофеи:
  270
 47. 371

  Dinamit

  Gaining Experience, Машко
  Мислења:
  371
  Допаѓања:
  397
  Поени од трофеи:
  280
 48. 348

  cele_x

  Gaining Experience, Машко
  Мислења:
  348
  Допаѓања:
  472
  Поени од трофеи:
  270
 49. 301

  efto

  Gaining Experience
  Мислења:
  301
  Допаѓања:
  257
  Поени од трофеи:
  331
 50. 244

  KireAMD

  On your way to fame, Машко, од Skopje
  Мислења:
  244
  Допаѓања:
  879
  Поени од трофеи:
  280
 51. 186

  gocetan

  Gaining Experience, Машко, од Skopje
  Мислења:
  186
  Допаѓања:
  183
  Поени од трофеи:
  165
 52. 115

  BaDMaN

  Gaining Experience, 31
  Мислења:
  115
  Допаѓања:
  94
  Поени од трофеи:
  577