• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од 2800364

  1. 2

    Конфигурација до ~15К

    Здраво дечки, ми треба помош да склопам конфигурација до 15К ( без монитор ). Наменета за графички дизајн; програмирање; чат пат игри ( wow, hitman , fifa ). Фала однапред
На врв Дно