1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Трофеи

 1. 5

  Прво мислење

  Постирај едно мислење на форумот

 2. 5

  Допаднато мислење

  На некого му се допаѓа едно од твоите мислења.

 3. 10

  Wax on, wax off

  Постирај 100 мислења.

 4. 10

  Допаднати 25 мислења

  Твоите мислења се допаднати 25 пати.

 5. 10

  Facebook

  Поврзи го твоето корисничко име со Facebook.

 6. 10

  Мобилна верзија

  Читај го форумот со темата за мобилни уреди.

 7. 10

  Среќен роденден!

  Трофеј доделен за секој роденден на членовите.

 8. 10

  Топ Постер

  Вие имате 10 мислења кои се означени како најдобри, продолжете така!

 9. 15

  Femme Fatale

  w00t, скокна процентот на женски на форумот.

 10. 15

  Проверен Огласувач

  Ви честимаме, Вие сте наградени со трофеј Проверен Огласувач.

 11. 20

  Допаднати 50 мислења

  Твоите мислења се допаднати 50 пати.

 12. 25

  Гик

  Постирај 250 мислења.

 13. 25

  Модератор

  Трофеј доделен само на модератори

 14. 30

  Допаднати 100 мислења

  Твоите мислења се допаднати 100 пати.

 15. 40

  Допаднати 200 мислења

  Твоите мислења се допаднати 200 пати.

 16. 50

  Активен гик

  Постирај 500 мислења.

 17. 50

  5 Години со нас

  Вие сте член на овој форум цели 5 години. Никогаш не се откажувајте!

 18. 100

  Зависник

  Постирај 1000 мислења.

 19. 110

  10 години со нас

  Имаш причина да частиш, денес правиш Љубилеј ;)

 20. 137

  1337

  П0571р4ј 1337 м15л3њ4

 21. 200

  Sensei

  Постирај 2000 мислења.

 22. 500

  ZOMFG

  Постирај 5000 мислења

 23. 1000

  Ѕвезда

  2000 Допаднати мислења