Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Телевизија, радио и радио-телевизиски сигнал

Дискусии во врска со радио и телевизија, радио и телевисиска опрема, мрежи, канали, сигнали, нивна трансмисија и модулација.

Генерална дискусија

Теми
111
Мислења
1,8K
Теми
111
Мислења
1,8K

Електронски медиуми

Теми
3
Мислења
30
Теми
3
Мислења
30

Телефонија и телеграфија

Теми
14
Мислења
200
Теми
14
Мислења
200

Сателитски ресивери и Листи

Сателитски ресивери и Листи на канали за сателитски ресивери. Се поврзано со сателитска телевизија
Теми
3
Мислења
7
Теми
3
Мислења
7
Одговори
0
Прегледи
265

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.551
Мислења
964.837
Членови
34.922
Огласи
2.635
Најнов член
Natamanchi
На врв Дно