1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Социјален Инженеринг // Физичка безбедност

Дискусии околу физичка безбедност (дали е потребна и дали треба да се зголеми), Социјален инженеринг (ризикот од него и тренинг за заштита)

Подреди:
Наслов
Одговори Прегледи
Последно мислење ↓
 1. LiquidWorm
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  3,184
 1. mimica
  Одговори:
  18
  Прегледи:
  1,559
 2. kirev
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  4,100
 3. tomi13
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  2,349
 4. Ata
  Одговори:
  28
  Прегледи:
  10,034
 5. HyperFreak
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  2,396
 6. ки4ма
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  2,540
 7. Ata
  Одговори:
  24
  Прегледи:
  5,850
 8. helpwithC++
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  3,200
 9. HijackHacker
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  7,222
 10. brainiac
  Одговори:
  17
  Прегледи:
  5,485
 11. blazekav
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  3,301
 12. in-Power
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  3,051
 13. SCH
  Одговори:
  45
  Прегледи:
  10,878
 14. LiquidWorm
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  2,580
 15. genius
  Одговори:
  16
  Прегледи:
  6,149
 16. DimitarMK
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  4,352
 17. Ata
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  4,618
 18. sojic
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  3,956
 19. D
  Одговори:
  13
  Прегледи:
  8,311
 20. Ata
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  2,708
 21. Ata
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  2,544
 22. Ata
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  2,616
 23. Ata
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  2,590
 24. Ata
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  2,737
 25. Ata
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  2,750

Опции за прикажување на темите

Вчитување...