1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него

Дискусии во врска со радио и телевизија, радио и телевисиска опрема, мрежи, канали, сигнали, нивна трансмисија и модулација.

 1. Последно: Gospell DVB-C 1822 krema, 7 Јули 2020 во 20:09
 2. Електронски медиуми

  Теми:
  3
  Мислења:
  30
 3. Телефонија и телеграфија

  Теми:
  13
  Мислења:
  188
 4. Сателитски ресивери и Листи

  Сателитски ресивери и Листи на канали за сателитски ресивери. Се поврзано со сателитска телевизија
  Теми:
  3
  Мислења:
  7
Подреди:
Наслов
Одговори Прегледи ↓
Последно мислење
 1. Audiofil
  Одговори:
  18
  Прегледи:
  1,994
 2. belragazzo
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  1,981
 3. Sylvester
  Одговори:
  13
  Прегледи:
  1,949
 4. dezo_pp
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  1,944
 5. Kokta
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,936
 6. krema
  Одговори:
  18
  Прегледи:
  1,933
 7. stojanco
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,919
 8. JasSum
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,893
 9. mALEFACTOr
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,877
 10. H.Rorschach
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,873
 11. Глупав
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,849
 12. ^SaFt^
  Одговори:
  24
  Прегледи:
  1,848
 13. DareDevil
  Одговори:
  30
  Прегледи:
  1,845
 14. igorpejo5
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,825
 15. daceee90
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,807
 16. Steff_Maja
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  1,780
 17. Tehnologiva
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,774
 18. PsyShadow
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  1,746
 19. Demonhead
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,740
 20. ARMac
  Одговори:
  18
  Прегледи:
  1,730
 21. StOrMK
  Одговори:
  27
  Прегледи:
  1,723
 22. Goran123
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  1,717
 23. TylerMkD
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,716
 24. skullmonkey
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,716
 25. toshex
  Одговори:
  28
  Прегледи:
  1,702

Опции за прикажување на темите

Вчитување...