1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него

Дискусии во врска со радио и телевизија, радио и телевисиска опрема, мрежи, канали, сигнали, нивна трансмисија и модулација.

 1. Генерална дискусија

  Теми:
  105
  Мислења:
  1,245
  Последно: Philips TV mkd, 9 Јули 2019
 2. Електронски медиуми

  Теми:
  3
  Мислења:
  30
 3. Телефонија и телеграфија

  Теми:
  13
  Мислења:
  188
 4. Сателитски ресивери и Листи

  Сателитски ресивери и Листи на канали за сателитски ресивери. Се поврзано со сателитска телевизија
  Теми:
  3
  Мислења:
  7
Подреди:
Наслов
Одговори Прегледи
Последно мислење ↓
 1. Pane24
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  1,790
 2. Sylvester
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  1,299
 3. Arcannia
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  1,568
 4. Costigan_Jr
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,073
 5. Nikolafatal
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  989
 6. Mar tiN
  Одговори:
  75
  Прегледи:
  6,312
 7. sasemkd
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  822
 8. Enforcer_
  Одговори:
  30
  Прегледи:
  3,175
 9. tomaso
  Одговори:
  36
  Прегледи:
  5,235
 10. zmajco
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  963
 11. Pinceta
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  668
 12. STEALTH
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  744
 13. bozidar
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  2,916
 14. Tehnologiva
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,625
 15. filipsam
  Одговори:
  21
  Прегледи:
  3,672
 16. Gaston
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,179
 17. mihaildz
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  3,330
 18. psyside
  Одговори:
  20
  Прегледи:
  1,574
 19. Goran27
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,053
 20. Oktar
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  4,506
 21. MartinK_2
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,120
 22. Beta Seven
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  673
 23. kirev
  Одговори:
  30
  Прегледи:
  4,005
 24. NERD.
  Одговори:
  18
  Прегледи:
  2,478
 25. Tolkuvac
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  2,278

Опции за прикажување на темите

Вчитување...