1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него

Дискусии во врска со радио и телевизија, радио и телевисиска опрема, мрежи, канали, сигнали, нивна трансмисија и модулација.

 1. Последно: Gospell DVB-C 1822 krema, 7 Јули 2020 во 20:09
 2. Електронски медиуми

  Теми:
  3
  Мислења:
  30
 3. Телефонија и телеграфија

  Теми:
  13
  Мислења:
  188
 4. Сателитски ресивери и Листи

  Сателитски ресивери и Листи на канали за сателитски ресивери. Се поврзано со сателитска телевизија
  Теми:
  3
  Мислења:
  7
Подреди:
Наслов
Одговори Прегледи ↓
Последно мислење
 1. NERD.
  Одговори:
  24
  Прегледи:
  2,552
 2. daceee90
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  2,552
 3. snowmen
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  2,524
 4. toshex
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  2,520
 5. Aowek
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  2,507
 6. Pane24
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  2,465
 7. boro1
  Одговори:
  19
  Прегледи:
  2,452
 8. * ILE *
  Одговори:
  20
  Прегледи:
  2,452
 9. olikomerc
  Одговори:
  13
  Прегледи:
  2,381
 10. shooter
  Одговори:
  29
  Прегледи:
  2,363
 11. moongose
  Одговори:
  19
  Прегледи:
  2,305
 12. Demonhead
  Одговори:
  17
  Прегледи:
  2,299
 13. Enforcer_
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  2,263
 14. goksil
  Одговори:
  16
  Прегледи:
  2,260
 15. M@RKO
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  2,258
 16. dzunko
  Одговори:
  31
  Прегледи:
  2,244
 17. LadiC
  Одговори:
  16
  Прегледи:
  2,164
 18. edidenis
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  2,148
 19. Luxell
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  2,106
 20. dzunko
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  2,090
 21. SaleSk
  Одговори:
  24
  Прегледи:
  2,086
 22. toshex
  Одговори:
  16
  Прегледи:
  2,082
 23. filipvselena
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  2,061
 24. LaLi
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  2,038
 25. Luxell
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  2,003

Опции за прикажување на темите

Вчитување...