1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него

Дискусии во врска со радио и телевизија, радио и телевисиска опрема, мрежи, канали, сигнали, нивна трансмисија и модулација.

 1. Генерална дискусија

  Теми:
  105
  Мислења:
  1,229
  Последно: Problem so ekran na TV LG 42LH3000 ilnakov, 6 Мај 2019
 2. Електронски медиуми

  Теми:
  3
  Мислења:
  30
 3. Телефонија и телеграфија

  Теми:
  13
  Мислења:
  188
 4. Сателитски ресивери и Листи

  Сателитски ресивери и Листи на канали за сателитски ресивери. Се поврзано со сателитска телевизија
  Теми:
  3
  Мислења:
  7
Подреди:
Наслов
Одговори Прегледи
Последно мислење ↓
 1. skullmonkey
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,779
 2. Глупав
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,741
 3. NERD.
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  4,260
 4. Piwcho
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  672
 5. Corba
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  2,353
 6. anonimen12
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,457
 7. LCD TV
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  6,594
 8. makaramkd
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,585
 9. linksys
  Одговори:
  42
  Прегледи:
  7,573
 10. Demonhead
  Одговори:
  29
  Прегледи:
  5,716
 11. Nadja
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  2,699
 12. dino
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  647
 13. skullmonkey
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,605
 14. LCD TV
  Одговори:
  83
  Прегледи:
  7,652
 15. kloki
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,142
 16. Demonhead
  Одговори:
  17
  Прегледи:
  2,140
 17. LCD TV
  Одговори:
  13
  Прегледи:
  1,165
 18. maci
  Одговори:
  47
  Прегледи:
  5,014
 19. LCD TV
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  694
 20. Corba
  Одговори:
  28
  Прегледи:
  3,810
 21. sasemkd
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  670
 22. STEALTH
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  666
 23. dostinov
  Одговори:
  16
  Прегледи:
  1,533
 24. Veles
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  2,832
 25. StalkeR
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  887

Опции за прикажување на темите

Вчитување...