1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него

Дискусии во врска со радио и телевизија, радио и телевисиска опрема, мрежи, канали, сигнали, нивна трансмисија и модулација.

 1. Последно: Gospell DVB-C 1822 krema, 7 Јули 2020 во 20:09
 2. Електронски медиуми

  Теми:
  3
  Мислења:
  30
 3. Телефонија и телеграфија

  Теми:
  13
  Мислења:
  188
 4. Сателитски ресивери и Листи

  Сателитски ресивери и Листи на канали за сателитски ресивери. Се поврзано со сателитска телевизија
  Теми:
  3
  Мислења:
  7
Подреди:
Наслов
Одговори Прегледи ↓
Последно мислење
 1. Xenor
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  3,145
 2. Goroner
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  3,056
 3. angel485mk
  Одговори:
  23
  Прегледи:
  3,051
 4. Nadja
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  3,039
 5. NecrotoX
  Одговори:
  34
  Прегледи:
  3,023
 6. Ceco
  Одговори:
  29
  Прегледи:
  2,969
 7. ARMac
  Одговори:
  37
  Прегледи:
  2,960
 8. mdN
  Одговори:
  24
  Прегледи:
  2,952
 9. username
  Одговори:
  20
  Прегледи:
  2,893
 10. toshex
  Одговори:
  106
  Прегледи:
  2,872
 11. JosifD
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  2,805
 12. Loxer
  Одговори:
  23
  Прегледи:
  2,789
 13. Alexandar
  Одговори:
  18
  Прегледи:
  2,777
 14. toshex
  Одговори:
  39
  Прегледи:
  2,773
 15. toshex
  Одговори:
  41
  Прегледи:
  2,769
 16. ARMac
  Одговори:
  46
  Прегледи:
  2,750
 17. :))))
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  2,739
 18. Tolkuvac
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  2,689
 19. skullmonkey
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  2,649
 20. NERD.
  Одговори:
  18
  Прегледи:
  2,640
 21. Laik_sk
  Одговори:
  34
  Прегледи:
  2,607
 22. Kokta
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  2,603
 23. Corba
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  2,598
 24. M@RKO
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  2,575
 25. Harrabed
  Одговори:
  24
  Прегледи:
  2,564

Опции за прикажување на темите

Вчитување...